#

Północna zmiana

Hanna Greń

Rok 1980. Inga Piątkowska staje u progu dorosłego życia z niemałym bagażem doświadczeń. Choć od samobójstwa jej przyjaciela minął rok, kobieta wciąż nie może się pogodzić z tą stratą, a tajemnicza śmierć pozostaje niewyjaśniona.

W czasie wyjazdu służbowego Inga poznaje Brinka Speedmana. Kanadyjczyk przyjechał do Polski, aby odwiedzić nieznaną dotąd rodzinę i odnaleźć cenną pamiątkę po pradziadku. Co ciekawe, od pierwszego spotkania mężczyzna nie może się pozbyć wrażenia, że kobieta wygląda dziwnie znajomo.

Gdy Speedman znika w niewyjaśnionych okolicznościach, Inga zostaje uwikłana w sprawę jego zaginięcia.

Od tej pory każda z trudem zdobywana wskazówka będzie na wagę złota.


FRAGMENT DO CZYTANIA

Rodzinne sekrety, które prowadzą do dramatycznych wydarzeń, zmasakrowane zwłoki na chodniku, zaginiony kuzyn z Kanady, Solidarność, ulotki, milicja i SB. W samym środku młoda bohaterka, która zostaje wciągnięta w wir dramatycznych wydarzeń. A wokół szara, peerelowska rzeczywistość roku 1980, kiedy wszystko dookoła się zmienia, ale ludzie ze swoimi namiętnościami są wciąż tacy jak zawsze. Najnowsza powieść Hanny Greń jest jak bilet do świata, który pozornie dawno już odszedł, ale tak naprawdę tkwi mocno w naszych duszach i co chwila daje o sobie znać.

Ryszard Ćwirlej


Na trupa trzeba poczekać, ale warto. Doskonała podróż do czasów Solidarności, strajków i kartkowych przydziałów. Nie mogłem się oderwać.

Przemysław Semczuk


O AUTORCE


Hanna Greń

Fot. Ogniskova


Urodzona w Wiśle, obecnie mieszkanka Bielska-Białej. Z wykształcenia ekonomistka, do 2014 roku właścicielka biura rachunkowego, niedługo później wydała swoją pierwszą powieść. Pasjonuje się kryminalistyką, a jej mąż – emerytowany policjant – jest pierwszym recenzentem jej książek. W wolnych chwilach uwielbia spacerować po lesie, najbardziej jesienią, a także haftować i czytać.

Autorka m.in. kryminalnej serii z Dionizą Remańską („Wioska kłamców”, "Więzy krwi", "Piąte przykazanie") oraz opowiadania "Czarne niebo" opublikowanego w zbiorze "Awers".


MATERIAŁY WYDAWNICTWA