#

Poszukiwacz zwłok

Mieczysław Gorzka

Już 9 sierpnia ukaże się najnowsza powieść kryminalna Mieczysława Gorzki “Poszukiwacz Zwłok”. Tym samym znany pisarz rozpoczyna współpracę z wydawnictwem Czarna Owca, które jest dobrze znane wielbicielom wciągających kryminałów i thrillerów.

Komisarz Laura Wilk staje na czele grupy śledczej poszukującej brutalnego zabójcy nastolatek, co nie podoba się jej kolegom z wydziału kryminalnego. Mimo początkowych sukcesów, brak współpracy między policjantami komplikuje sytuację. Kiedy jeden ze śledczych zostaje zamordowany, komisarz Wilk uświadamia sobie, że problem jest o wiele poważniejszy, niż jej się początkowo wydawało.

Maciej Lesiecki, psycholog współpracujący z policją, jest tak uwikłany w walkę z traumami z dzieciństwa, że nie dostrzega niepokojących zdarzeń, które nagle pojawiają się w jego życiu. Powoli traci kontrolę i jest coraz bardziej zagubiony. Nieoczekiwanie otrzymuje propozycję od nieznajomej kobiety. Ma znaleźć zwłoki zaginionej przed wielu laty młodej dziewczyny. Przyjmuje to zlecenie wierząc, że dzięki temu rozwiąże wszystkie swoje problemy. A sprawa ta nie jest prosta i niesie ze sobą wiele zagrożeń.

Pomimo własnych problemów komisarz Wilk próbuje pomóc Lesieckiemu. Oboje wpadają w pułapkę. Muszą walczyć o życie w świecie, gdzie wrogowie pozostają wrogami, na przyjaciół nie można liczyć, a za rogiem czai się nieuchwytny zabójca.Poszukiwacz Zwłok to najlepsza powieść Mieczysława Gorzki. Historia jest bardzo mocna, przerażająca, emocjonująca i jednocześnie zapierająca dech w piersiach. Jestem pod ogromnym jej wrażeniem. Nie mogłam oderwać się od czytania.

Hanna Schneider, @mommy_and_books

Jestem zachwycona! Wciągająca i dynamiczna fabuła, nietuzinkowi i odważni bohaterowie oraz niezwykle gęsta atmosfera tworzą powieść, po której zakończeniu z niecierpliwością i wypiekami na twarzy czekam na kolejną część.

Małgorzata Brzeska, @czytamcodziennieaty

Najlepszy kryminał jaki przeczytałam dotychczas. Klasyka gatunku. Autor wzniósł poprzeczkę na najwyższy poziom. Polecam!

Joanna Ćwiertka, @panda_zksiazka

Gorzka sprytnie meandruje pomiędzy tym, co „jest", a tym, co „być może", wikłając w tę intrygę zaskakująco nieoczywistych bohaterów. Ciągłe poczucie niepewności przez całą lekturę gwarantowane!

Martyna Chmiel, kryminalnatalerzu.pl

Myślisz: mistrz budowania napięcia i prowadzenia akcji, mówisz: Mieczysław Gorzka. Rzucisz wszystko, by zanurzyć się w tym pulsującym od tajemnic kryminale!

Wioleta Sadowska, subiektywnieoksiazkach.pl

Gorzka znowu to zrobił! Przed wami kryminalna historia, która wciągnie was bez reszty!

Diana Chmiel, @bardziejlubieksiazki

Jeśli szukacie świetnego kryminału, możecie zaprzestać poszukiwań - bo właśnie go znaleźliście! Zapraszam na ucztę kryminalną, która zadowoli nawet najbardziej wymagających wielbicieli gatunku. Delektujcie się!

Katarzyna Turek, @kasiat_24

Genialnie wykreowani bohaterowie i fabuła niedająca chwili wytchnienia. Poszukiwacz Zwłok to mroczny labirynt zbrodni i korupcji, który uwięzi Cię aż do ostatniej strony.

Paulina Sobańska, @pszczola_czyta

Przygotujcie się na wielowątkową zagadkę, ciekawych bohaterów, trochę polityki i gangsterskiego świata - wszystko to okraszone brawurą i sensacją. Gorzka zafunduje Wam prawdziwy rollercoaster, podrzucając tropy, mieszając w śledztwie i wyprowadzając bohaterów w pole. Będziecie czytać w napięciu, a emocje nie pozwolą Wam usiedzieć w miejscu!

Jolanta Rożko, @jakprzezokno

Fabuła przyprawiona obficie intrygami oraz wyrazistym, niepokojącym klimatem. Do tego autentyczni i niejednoznaczni bohaterowie. Czytajcie, bo warto!

Patrycja Łukaszyk, @bookerka2020

Mieczysław Gorzka w spektakularny sposób sięgnął w głębię najmroczniejszych ludzkich umysłów. Polecam!

Paulina Licznar, @nieodkrytapl

„Poszukiwacz zwłok” to być może najodważniejsza książka Macieja Gorzki, który ukazuje makabryczne zbrodnie i psychologiczne traumy. Absolutnie wciągająca historia. Polecam!

Marcin Waincetel, redaktor naczelny portalu KulturaKryminalu.pl