#

Splątani

Łukasz Szuster

Literacki debiut Łukasza Szustera to thriller z elementami kryminału, który strona po stronie odsłania mroczne zakamarki ludzkiej duszy. Aż do wybuchowego finału.

Na autostradzie łączącej Katowice z Krakowem grupa zamaskowanych postaci zatrzymuje luksusowe bmw i porywa kierowcę. Ofiarą okazuje się profesor Jan Potocki, milioner ze Śląska, pionier nowoczesnych technologii nad Wisłą. Sprawa przypadkiem trafia na biurko Wilhelma Borsztajna, kiedyś obiecującego detektywa, dzisiaj zdegradowanego aspiranta sztabowego w katowickiej drogówce, który na własną rękę rozpoczyna śledztwo i rusza tropem porywaczy. Czy sprawa Potockiego okaże się przepustką do wielkiego powrotu i zaspokojenia uśpionych ambicji?

Borsztajnowi pomaga Zuzanna Fuchs – analityczka finansowa, której niezwykła intuicja jest czymś więcej niż tylko szczęśliwym przypadkiem. Tropy prowadzą do ultranowoczesnej siedziby firmy Quantum-Fuel, której właścicielem jest porwany Potocki. To właśnie tu pod okiem budzącego grozę Maksymiliana Kutza przeprowadzane są eksperymenty z komercyjnym wykorzystaniem fenomenu splątania, zjawiska, które łamie reguły otaczającego nas świata, nazywanego przez Alberta Einsteina „upiornym oddziaływaniem na odległość”…

przeczytaj fragmentŁukasz Szuster – laureat konkursu „Stulecie polskiego kryminału” w 2019 roku. Jego opowiadanie Kwantowy smok zajęło pierwsze miejsce w kategorii „Kryminał za sto lat”, zdobyło także wyróżnienie Dyrektora Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Policji.

Absolwent warsztatów kreatywnego pisania w Maszynie do Pisania, pod okiem Małgorzaty Wardy. Na co dzień menadżer w jednej z największych firm ubezpieczeniowych w Polsce. Idąc za radą Stephena Kinga, dużo czyta, jeszcze więcej pisze. Powieść Splątani to jego debiut literacki. Drugi tom zaplanowano na koniec 2022 roku.