#

Topielice

Daria Orlicz

Daria Orlicz powraca z szóstą częścią nadmorskiego cyklu „Stracone dusze”. Jej nowy kryminał to mroczna opowieść o ludziach, którzy z premedytacją i szokującym okrucieństwem krzywdzą innych.

Autorka ze znaną sobie wprawą żongluje wieloma, również mrożącymi krew w żyłach, wątkami, które są mocno zakotwiczone w bieżących wydarzeniach w kraju. Umiejętne łączenie intrygujących zagadek kryminalnych z przenikliwym wglądem w ludzką naturę zaskarbiło autorce licznych wielbicieli.

Kto zamordował piękną blondynkę, której zwłoki znaleziono w Halloween w lasach pod miasteczkiem? Kto uwięził nastolatkę w opuszczonej szopie i czy sprawa miała jakiś związek z przetaczającym się przez kraj Strajkiem Kobiet, w którym dziewczyna brała udział? Gdzie przepadł oddany dotąd ojciec z kilkuletnim synem? Kto prześladuje poczytną autorkę romansów, która szukając ciszy i odosobnienia, samotnie zaszyła się w chatce pośród odludnej leśnej głuszy?

I czemu nikt z nas tak do końca nie jest bezpieczny?

Ludzie zabijają z wielu powodów. „Topielice” to opowieść o pierwotnym instynkcie zabijania, który drzemie w nas wszystkich, lecz nie we wszystkich się ujawnia. W nadmorskim miasteczku wieje lodowato zimny wiatr od morza, a w ludziach budzą się demony. Zło ma wiele twarzy, przemoc nie zawsze jest oczywista. Czasem patrzymy i nie dostrzegamy… Czasem jesteśmy ślepi…

przeczytaj fragment

recenzja

wywiad


O AUTORCE:

Daria Orlicz, a właściwie Katarzyna Misiołek, krakowianka, rocznik 74. Z wykształcenia filolog polski, absolwentka Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Krakowie. Przez kilka lat mieszkała w Rzymie, który od tej pory jest szczególnie bliski jej sercu. Po powrocie do kraju rozpoczęła współpracę z kilkoma wydawnictwami prasowymi, wcześniej bywała tłumaczką, radiową pogodynką i hostessą. Interesuje się turystyką, psychologią, medycyną niekonwencjonalną i tarotem. Pod swoim nazwiskiem pisze historie obyczajowe, które przy odrobinie szczęścia, bądź pecha, mogą się przytrafić każdej kobiecie, a jako Daria Orlicz – trzymające w napięciu kryminały.