#

WSPuLNICY

WSPuLNICY – odjazdowa komedia kryminalna Sławka Michorzewskiego, która rozśmieszy Cię do… KRWI! Poznaj szalony gang fajtłapowatych bandziorów, których absurdalne potyczki wprowadzą cię w stan przyjemnego rozbawienia. Nowe, poprawione wydanie powieści ukaże się 6 grudnia nakładem Wydawnictwa Oficyna 4eM.

O KSIĄŻCE

Ich plan był genialny w swej prostocie. Napad na bank? Nic trudnego! A jednak – mała pomyłka uruchomiła lawinę nieprzewidzianych zdarzeń. Pełni wdzięku, lecz nieco niechlujni bandyci mają teraz na karku nie tylko policję i mafię, ale nawet... lekarza psychiatrę.

,,WSPuLNICY", nowe wydanie zwariowanej komedii kryminalnej Sławka Michorzewskiego, to potężna dawka humoru, akcji i absurdu. Mimo, że wszyscy bohaterowie książki są fikcyjni, ich podobieństwo do postaci ze świata rzeczywistego bywa zatrważające i nieprzypadkowe.

Członkowie niecodziennego tercetu – były strażnik miejski, nauczyciel wuefu oraz dyrektor banku – zmierzą się z przeciwnościami losu, by wydostać się z tarapatów, które sami sobie zafundowali. Zapominając o osobistych urazach, z pomocą przyjaciół i przy dużym szczęściu, mają szansę wyjść z tego cało.

O AUTORZE

Sławek Michorzewski, autor pięciu książek o tematyce kryminalno – komediowej.

Wypracował własny styl, między groteską, abstrakcją, a nierzadko także absurdem. Jego książki przeznaczone są dla czytelników dorosłych, obdarzonych dystansem rzeczywistości, i lubiących hardcorowe poczucie humoru. Prywatnie obieżyświat, mieszkał w Tajlandii, Burundi, Rwandzie i Kongo. Zaprojektował największy „żywy” labirynt w Azji Południowo-wschodniej. Zwiedził niemal całą Azję, Rosję, Stany Zjednoczone i Brazylię.

OD AUTORA

Trzymasz przed sobą wydanie drugie (poprawione) mojej pierwszej komedii kryminalnej, którą napisałem w roku 2010. Minęła dekada i ku memu zdziwieniu okazało się, że wiele rzeczy, bez których wtedy nie mogliśmy się obejść, zwyczajnie wyginęło, bezpowrotnie wypadło z obiegu.

Dlatego też przebudowałem nieco tę opowieść, dzięki czemu, moim zdaniem staje się bardziej aktualna i przyjemniejsza w odbiorze. Książka opowiada historię napadu na bank, który... niemal się udał! Żeby nie psuć Ci zabawy, nie zdradzam już nic więcej.

Zabiorę Cię w szaloną podróż po Gdyni i Sopocie, odbitych w krzywym zwierciadle. Gwarantuję potężną dawkę groteski, absurdu sytuacyjnego i humoru, prowadzących aż do zaskakującego rozwiązania.

Sławek Michorzewski, 28.10.2021