#

„Zaślepienie” Aga Lesiewicz

Nakładem Wydawnictwa Insignis do księgarń trafił thriller psychologiczny znanej i cenionej w Wielkiej Brytanii polskiej autorki – Agi Lesiewicz.

Katarzyna Puzyńska, która miała okazję zapoznać się przedpremierowo z thrillerem „Zaślepienie”, napisała o powieści: „Klaustrofobiczna atmosfera grozy narasta w ekspresowym tempie. Tu nie można zaufać nikomu! Nie odłożysz tej porywającej książki aż do ostatniej strony, a dźwięk nowego e-maila już zawsze będzie wywoływał dreszcz niepokoju”.


Bohaterką „Zaślepienia” jest Kristin Ryder, dobrze zapowiadająca się fotograficzka. Mieszka w modnym lofcie w londyńskim Hoxton ze swoim chłopakiem, streetartowcem Antonem. W pozornie uporządkowanym życiu Kristin nieoczekiwanie wydarza się coś, co nie pozwala jej dłużej czuć się bezpiecznie. Seria anonimowych wiadomości i niepokojących zdarzeń wywracają życie kobiety do góry nogami. Komu może zaufać? Czy zdoła odkryć tożsamość tajemniczego nadawcy, zanim będzie za późno?

Równorzędną pozycję obok bohaterów „Zaślepienia” zajmuje samo miejsce akcji – Londyn przedstawiony z wręcz kartograficzną precyzją i dbałością o szczegóły. Dzięki temu realizm powieści zostaje wzniesiony na całkiem nowy poziom, a każdy krok stawiany razem z Kristin przepełniony jest jeszcze większym napięciem.
Aga Lesiewicz od ponad trzydziestu lat mieszka w Londynie. Pracowała jako prezenterka radiowa, lektorka, tłumaczka, scenarzystka, a ostatnio jako producentka i reżyserka telewizyjna. W 2013 roku uraz kolana zmusił ją do rezygnacji z dotychczasowej kariery. Zmobilizowało ją to do napisania pierwszej powieści: kryminał „Rebound” wydany został w Wielkiej Brytanii oraz we Francji. Zaślepienie to druga powieść Agi Lesiewicz. Obecnie autorka pracuje nad swoim trzecim thrillerem psychologicznym, którego akcja, podobnie jak w przypadku jej poprzednich książek, rozgrywać się będzie w Londynie.