#

Życzę mu śmierci

Matt Witten

​Pełna determinacji podróż w poszukiwaniu prawdy

Dwadzieścia lat temu córka Susan Lentigo została brutalnie zamordowana. Kobieta nigdy nie pogodziła się ze stratą. Rozwiodła się z mężem, pracuje jako kelnerka w jadłodajni, mieszka w tym samym co dwadzieścia lat wcześniej domu. Jedyne, co trzyma ją przy życiu, to oczekiwanie na wymierzenie kary śmierci dla mordercy jej dziecka.

Egzekucja ma odbyć się za kilka dni w Północnej Dakocie, na drugim końcu kraju. Susan rusza w podróż przez całe Stany, aby na własne oczy zobaczyć śmierć człowieka, który odebrał jej córeczkę.

Nic jednak nie idzie po jej myśli. Stary samochód się psuje, po zakupie biletu na dworcu autobusowym ktoś ją okrada ze wszystkich pieniędzy, nie ma więc gdzie spać i co jeść. Na dodatek Susan zaczyna mieć poważne wątpliwości, czy skazany naprawdę jest winien zabójstwa jej dziecka... Co gorsza, osoba, którą staje się jej główny, również ma córkę. Susan ma coraz mniej czasu, aby odkryć prawdę, zanim niewinny mężczyzna zostanie stracony a życie kolejnej dziewczynki będzie w śmiertelnym niebezpieczeństwie.

Z pomocą dwóch nieoczekiwanych sojuszników — cynicznej, krnąbrnej nastolatki i emerytowanego policjanta, który dokonał pierwotnego aresztowania — Susan walczy z FBI, by wsadzić prawdziwego zabójcę za kratki. Czy kobiecie uda się wywalczyć sprawiedliwość dla córki? Czy zdąży zanim dojdzie do egzekucji?

Przygotujcie się na niezwykle emocjonującą lekturę. Matt Witten stworzył historię przepełnioną siłą i determinacją do jakiej zdolna jest załamana matka. „Życzę mu śmierci” wstrząsa, angażuje bez reszty i wywołuje cały wachlarz emocji. Ta niezwykła, porywająca historia opowiedziana z perspektywy matki ofiary sprawi, że zarwiesz noc, aby poznać prawdę.


O książce:

„Dzielna, prawdziwie niezapomniana bohaterka skradła moje serce... Ta fascynująca, mocna lektura będzie wam towarzyszyć jeszcze długo po przewróceniu ostatniej kartki”.

- Lee Goldberg, bestsellerowy autor „New York Timesa”

„Skrzyżowanie Thelmy i Louise z Zieloną milą – tego możecie się spodziewać po tym oryginalnym, przemawiającym do wyobraźni thrillerze, w którym pewna matka udaje się w podróż na wskroś Ameryki, aby dociec prawdy”.

Lisa Gardner, bestsellerowa autorka „New York Timesa”

„Będziesz w napięciu przerzucać strony jak przy najlepszym thrillerze, ale znajdziesz też między okładkami niemałą dawkę ciepła i humanizmu – gdy pewna kobieta z małego miasteczka wyruszy w poszukiwaniu najbardziej wzruszającego rodzaju sprawiedliwości. Kup tę książkę jeszcze dziś i przeczytaj ją w jeden wieczór!”

- Lee Child, bestsellerowy autor „New York Timesa”

O autorze:


Matt Witten – absolwent dwóch uczelni w stanie Massachusetts: Amherst i Brandeis, scenarzysta telewizyjny, pisarz i dramatopisarz. Ma na koncie scenariusze takich produkcji telewizyjnych jak: Dr House, Słodkie kłamstewka i Prawo i porządek. Jego scenariusze były nominowane do nagród Emmy oraz Edgar. Napisał cztery powieści detektywistyczne, zdobywając Malice Domestic Award za najlepszy debiut. Pisuje także sztuki oraz artykuły prasowe. Żonaty z Nancy Seid, nauczycielką gimnazjalną. Ma dwóch synów, Zacka i Jacoba. Mieszka w Kalifornii. Obecnie pracuje nad kolejnym thrillerem.

materiały prasowe wydawnictwa