#

Aleja Samobójców

Marek Krajewski Mariusz Czubaj

Wydawnictwo Biblioteka Akustyczna poleca powieść Marka Krajewskiego i Mariusza Czubaja Aleja Samobójców w wersji audio. Patronat medialny nad audiobookiem objął serwis Zbrodnia w Bibliotece

Marek Krajewski, Mariusz Czubaj Róże cmentarne (audiobook)

czyta: Marek Krajewski, Mariusz Czubaj

premiera: październik 2010 r.

Wersja audio bestsellera sprzed dwóch lat (Wydawnictwo W.A.B. 2008). Marek Krajewski i Mariusz Czubaj, czytając swoją wspólnie napisaną książkę, przenoszą nas w fascynujący i mroczny świat zbrodni. Czerwiec 2006 roku, luksusowy dom seniora Eden pod Gdańskiem. W jednym z apartamentów znaleziono martwego pensjonariusza na wózku inwalidzkim. Mężczyzna został zamordowany i oskalpowany. Inny mieszkaniec Edenu – emerytowany profesor, znawca chirurgii rytualnej i sekt – tej samej nocy znika bez śladu. Sprawę niemal natychmiast przejmuje ABW. Odsunięty od śledztwa nadkomisarz Jarosław Pater mimo wyraźnego zakazu rozpoczyna nieformalne dochodzenie. Dlaczego zwłoki zostały okrutnie okaleczone? Czy niechęć dyrektora ośrodka do Patera jest czysto osobista? Dlaczego ABW wkracza do akcji i tak zazdrośnie strzeże tajemnicy? Kto wysyłał profesorowi esemesy z pogróżkami? Jakie tajemnice kryje Eden? Krok po kroku Pater zbliża się do prawdy... Marek Krajewski znów udowodnił, że jest mistrzem powieści kryminalnej. Jego współpraca z Mariuszem Czubajem, zaowocowała powieścią intrygującą, napisaną żywym językiem i świetnie osadzoną w konwencji.

Zupełnie nowa jakość i wartość sama w sobie - wywiadzik z Leną Bogolebską z Biblioteki Akustycznej

Marek Krajewski (ur. 1966) – najbardziej dziś znany polski autor kryminałów. Z wykształcenia filolog klasyczny. Twórca cyklu kryminalnego z Eberhardem Mockiem, na który składają się powieści Śmierć w Breslau (1999), Koniec świata w BreslauWidma w mieście Breslau (2003), (2005), Festung Breslau (2006), Dżuma w Breslau (2007) i Głowa Minotaura (2009). Marek Krajewski jest laureatem wielu nagród, m.in. Paszportu „Polityki” za rok 2005 oraz honorowej Nagrody Wielkiego Kalibru 2007 za wprowadzenie do literatury postaci Eberharda Mocka. Jego książki są tłumaczone na osiemnaście języków, w tym angielski, hiszpański, niemiecki, francuski, włoski i hebrajski.

Autor musi być pokorny - wywiad z Markiem Krajewskim

Książki Krajewskiego na ZwB

Policja, gangster i dama z półświatka

Krajewski na Tyskich Dniach Literatury

Mariusz Czubaj (ur. 1969) – antropolog kultury, autor powieści kryminalnych. Pracuje w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie. Jego badania koncentrują się wokół problematyki kultury popularnej. Opublikował książki: Biodra Elvisa Presleya. Od paleoherosów do neofanów (WAiP, 2007), W stronę miejskiej utopii. Szkice o wyobraźni społecznej (Academica, 2007), Krwawą setkę. 100 najważniejszych powieści kryminalnych (wraz z Wojciechem J. Bursztą, Muza, 2007). Jest współredaktorem tomu Kontrkultura. Co nam z tamtych lat? (Academica, 2005). Redaktor kwartalnika „Kultura Popularna”. Współpracuje z Ośrodkiem Badań nad Przestrzenią Publiczną, prowadząc badania dotyczące antropologii sportu. W zakresie literatury kryminalnej łączy teorię z praktyką. Wraz z Markiem Krajewskim napisał powieści Aleja samobójców (WAB, 2008) oraz Róże cmentarne (WAB, 2009). Za powieść 21:37 (WAB, 2008) otrzymał Nagrodę Wielkiego Kalibru dla najlepszej polskiej powieści kryminalnej i sensacyjnej 2008 r. W tym roku opublikował książkę Etnolog w Mieście Grzechu. Powieść kryminalna jako świadectwo antropologiczne (Oficynka 2010).

Książki Mariusza Czubaja na ZwB

Kryminał jest kwestią fanowską - Mariusz Czubaj o Etnologu w Mieście Grzechu

Praca antropologa jest wiecznym poszukiwaniem motywu - wywiad z Mariuszem Czubajem

Świadkowie literackich zbrodni - obszerne fragmenty