#

"Cela"

Jonas Winner

Cela − nowy thriller Jonasa Winnera, obecnego na zagranicznych listach bestsellerów − to psychologiczne mistrzostwo. W tej wciągającej, mrocznej i błyskotliwej opowieści nie wiadomo, co jest prawdą, co manipulacją, a co wytworem obłędu.


Poznajemy historię jedenastoletniego chłopca, który pewnego lata przeprowadza się z rodzicami do Berlina. Jego nowym domem jest secesyjna willa z tajemniczym ogrodem. Zakradając się do przeciwlotniczego schronu, należącego do posiadłości, Sammy dokonuje wstrząsającego odkrycia − w zamkniętej celi, szczelnie wyłożonej gumową folią, jest więziona przerażona dziewczynka, niewiele starsza od niego. Kiedy jednak Sammy schodzi do bunkra następnego dnia, cela okazuje się pusta, a po dziewczynce nie ma śladu. Chłopiec jest pewien, że istnieje tylko jedno wytłumaczenie tej sytuacji: jego ojciec.


Jonas Winner sprawnie buduje napięcie. Czytelnik wczuwa się w położenie dziecka i nie może się oderwać od przeżywanych przez niego emocji.
Na polskim rynku książka ukazała się 26 kwietnia nakładem wydawnictwa Initium.


„Ten thriller tak bardzo trzyma w napięciu, że człowiek chciałby go czytać z zamkniętymi oczami. Wielkie kino, godne Hollywood!“.
Buch-ticker.de

„Jonas Winner, z perspektywy jedenastoletniego chłopca, snuje opowieść mroczną i zatrważającą, i to bez rozlewu krwi”.
Börsenblatt

„Obłędna książka, w której właśnie obłęd odgrywa decydującą rolę… Ta opowieść, chyba nie mogłaby być bardziej realistyczna i przerażająca”.
Niklas' Leseblog


„Prawda czy schizofrenia? Ten thriller to majstersztyk iluzji”.
jutscha


Kilka razy dałam się wywieść w pole, a na końcu zaskoczyło mnie, jak kawałki układanki do siebie pasują”.
thalia.de


„Cela to wyjątkowy thriller. Obywa się bez natężenia krwawych scen. Groza tkwi gdzie indziej… Koniec jest zaskakujący, wszystko układa się w spójny, choć przerażający finał. Jonas Winner zdołał zaaranżować wszystko tak umiejętnie, że koszmar rozgrywa się w mieszkaniu czytelnika”.
Sassenach123 na portalu wasliestdu.de


„Cela to thriller o niesamowitym ładunku emocjonalnym, który non stop podnosi tętno do granic możliwości. Już sam sposób narracji załazi za skórę, a naga brutalność poszczególnych scen dopełnia całości”.
Elke na goodreads


„Koniec tak mnie zaskoczył i zaszokował, że do tej pory nie mogę się uwolnić od tej historii”.
anina21 na lovelybooks

„Jonas Winner napisał porywającą, trzymającą w napięciu powieść, która opowiada o jednym: o rozbitej rodzinie”.
Tini2006 na lovelybooks

„Szokująca, niesamowita, trzymająca w napięciu… Bardziej się nie da”.
Donnas na lovelybooks