#

Diabeł tylko się uśmiechnął

Sylwia Brataniec

Pierwszy tom nowej trylogii kryminalnej spod pióra młodej, niezwykle utalentowanej polskiej autorki!

Anna Rodan, emigrantka z Polski, z nową tożsamością i nielegalnie zaciągniętym długiem traci pracę kelnerki w Paradise Hotel. Gdy wraca do mieszkania, poznaje aroganckiego właściciela, który z nieznanych jej przyczyn wyrzuca ją z windy.

Tymczasem w budynku obok ginie kluczowy świadek w sprawie dotyczącej handlu bronią. Do śledztwa zostaje zaangażowany doświadczony detektyw Christopher Brank oraz młody, bardzo ambitny Jeremy Stoleman.

Po przesłuchaniu ludzi w hotelu okazuje się, że wszyscy mają solidne alibi, a morderca nie pozostawił żadnych śladów… Żadnych? Logika podpowiada co innego. Zwłaszcza że właścicielem Paradise Hotel jest brat wyjątkowo przebiegłego przestępcy – Ricka Freekraina.

Jakby tego było mało, Anna Rodan ku swojemu przerażeniu odkrywa, że mężczyzna, który tak ją wystraszył w windzie, pojawia się w jej snach i to w zupełnie innym charakterze, niżby chciała.


FRAGMENT DO CZYTANIA

NASZA RECENZJA


O AUTORCE

Sylwia Brataniec

Absolwentka Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Z zawodu i zamiłowania fotograf.

Szczęśliwa żona najbardziej zwariowanego mężczyzny na świecie i mama dwóch wspaniałych dziewczynek. Uzależniona od sportu i dobrej literatury. Trenowała sztuki walki, nurkowała, skakała ze spadochronem. Obecnie głównie biega oraz wspina się po skałach. Nie lubi nudy i rutyny.

Z dobrze załadowanym plecakiem może iść choćby na koniec świata, najlepiej pod górkę. Na początku pisała dzienniki z podróży. Przemierzyła ponad czterdzieści krajów, gdzie poznała różne kultury, ludzi i ich obyczaje. W wolnych chwilach, poza czytaniem, szydełkuje maskotki i dzierga na drutach.

"Diabeł tylko się uśmiechnął" jest jej debiutancką powieścią i początkiem kolejnej, fascynującej przygody.


MATERIAŁY WYDAWNICTWA