#

Fałszywy świadek

Karin Slaughter

​Najbardziej oczekiwana premiera lata w USA i numer 1 w Wielkiej Brytanii i Holandii już w Polsce! Karin Slaughter ponownie zaprasza nas do świata mroku i przeszywającego niepokoju w najnowszym thrillerze zatytułowanym „Fałszywy świadek”

27 października w księgarniach pojawi się „Fałszywy świadek”, kolejny thriller cenionej amerykańskiej pisarki Karin Slaughter wydany nakładem HarperCollins Polska. Zakorzeniony w bieżącej sytuacji, uświadamia, jak trudno się uwolnić od grzechów przeszłości, które potrafią przypomnieć o sobie w najmniej oczekiwanym momencie, przewracając świat do góry nogami. Powieść dla koneserów mistrzowsko kreowanych thrillerów psychologicznych.


O KSIĄŻCE:

Czasem wystarczy jedna chwila, by na zawsze odmienić czyjeś życie.

Leigh Collier ciężko pracowała, żeby zbudować swoje pozornie normalne życie. Jest dobrze opłacaną adwokatką, ma nastoletnią córkę, która świetnie radzi sobie w szkole, nawet jej rozwód przebiega w miarę kulturalnie. O takiej zwyczajności marzyła.

Za tą zwykłą codziennością kryje się jednak mroczne dzieciństwo Leigh i jej siostry Callie, naznaczone tajemnicami, skalane zdradą i ostatecznie zakończone aktem przerażającej przemocy.

Kiedy pewnego dnia Leigh podejmuje się obrony nowego klienta, demony z przeszłości nagle wracają, burząc budowany przez lata porządek. Powraca przeszłość, a wraz z nią skrywane sekrety, z którymi obie siostry muszą się zmierzyć.


O KARIN SLAUGHTER:

„Pilnie strzeżony sekret powraca, by zburzyć spokój siostrom, które odtąd zmuszone są stawić czoła mrocznej i przerażającej rzeczywistości. Świetnie wykreowane postaci i wciągająca fabuła sprawiają, że ta przykuwająca historia poruszy cię do głębi. Najlepsza jak dotąd powieść Slaughter.”
- CAMILLA LÄCKBERG o „Fałszywym świadku”

***

Fałszywy świadek Karin Slaughter to pełen zwrotów akcji, cięty, współczesny thriller zakotwiczony w mrocznej przeszłości, a Karin tka opowieść, która zapiera dech i wciąga, zmuszając czytelnika do główkowania aż do ostatniej strony.”

STACEY ABRAMS, autorka „While Justice Sleeps”

***

„Slaughter proponuje nam niebanalny thriller, który z empatią i godnością pokazuje dramat uzależnienia. Jej bohaterki są wiarygodne, niedoskonałe, ale i odważne.”

OYINKAN BRAITHWAITE, nagradzany autor „My Sister, The Serial Killer”

***

„Karin Slaughter jest mistrzynią gatunku thrillerów, a jej geniusz ujawnia się na każdej stronie, w każdym bohaterze, w każdym wątku fabularnym. Fałszywy świadek tak bardzo trzyma w napięciu, że to napięcie jest wręcz namacalne, a akcja tak wizualna, że nie mogę się doczekać, aby zobaczyć to w filmie.”

FRANCESCA MOMPLAISIR, uznana przez krytyków autorka „My Mother’s House”

***

„Zanurzcie się w świecie Karin Slaughter. Uprzedzam, że stamtąd nie ma już powrotu.”
LISA GARDNER

***

„We wrażliwości na szczegół i prawdę Slaughter nie ma sobie równych.” — GILLIAN FLYNN

***

„Nieustraszona. Jedna z najbardziej śmiałych i wyrazistych współczesnych twórców powieści sensacyjnych.” — TESS GERRITSENW USA „Fałszywy świadek” został uznany za najbardziej oczekiwaną premierę lata między innymi przez GMA.COM / POPSUGAR / BUSTLE / ATLANTA JOURNAL-CONSTITUTION. W Wielkiej Brytanii książka znalazła się na pierwszym miejscu bestsellerów już w pierwszym tygodniu sprzedaży. Stała się również natychmiastowym bestsellerem Nr 1 w Holandii.

Prawa do kilku powieści Karin Slaughter zakupiły wytwórnie filmowe i telewizyjne – platfoma Netflix pracuje nad serialem na podstawie „Układanki” z Toni Collette w jednej z głównych ról. Trwają także prace nad realizacją cyklu o Grant County i serii z detektywem Willem Trentem na potrzeby telewizji.


Przeczytaj fragment

recenzja


Foto: Alison Rosa

KARIN SLAUGHTER to autorka thrillerów i kryminałów regularnie notowanych na międzynarodowych listach bestsellerów. Na całym świecie wydrukowano ponad 35 milionów egzemplarzy jej książek. Poprzez swoje powieści walczy o prawo do głośnego mówienia o przemocy, której ofiarą każdego dnia padają tysiące kobiet na świecie. Jej powieści są bezpośrednie, mocne i bardzo obrazowe, a jej twórczość docenili m.in. Camilla Läckberg, Tess Gerritsen i James Patterson.