#

FOX

Frederick Forsyth

Większość rodzajów broni działa dokładnie w taki sposób, jak tego oczekujesz. Większość rodzajów broni możesz kontrolować.

JEDNA Z NAJLEPSZYCH KSIĄŻEK 2018 WEDŁUG „PUBLISHERS WEEKLY”.

KLASYK THRILLERA POWRACA W NAJWYŻSZEJ FORMIE!

PRZERAŻAJĄCO RZECZYWISTY TECHNO THRILLER SZPIEGOWSKI!

Ale co, jeśli najgroźniejszą bronią na świecie nie jest inteligentny pocisk ani okręt podwodny, ani nawet sztuczna inteligencja wygenerowana przez program komputerowy? Co jeśli jest nią siedemnastoletni chłopak o niewyobrażalnie błyskotliwym umyśle, który potrafi przechytrzyć wysoko wykwalifikowane, profesjonalne służby bezpieczeństwa na całym świecie, przejąć kontrolę nad uzbrojeniem i sprawić, by przeciwko supermocarstwom obróciła się ich własna broń? Jak cenny byłby taki człowiek? I do czego byś się nie posunął, żeby mieć go po swojej stronie?

Trwa wyścig z czasem, by przechwycić bezcenny cel zanim wpadnie w niepowołane ręce i zaburzy światową równowagę sił.


FRAGMENT DO CZYTANIA

NASZA RECENZJA


Oryginalna i fachowo napisana powieść, będąca poważnym spojrzeniem na międzynarodowe konflikty zagrażające przyszłości świata... Forsyth jest doskonale zorientowany w światowej polityce, dyplomacji, uzbrojeniu i międzynarodowej grze wywiadów. W powieści Lis, podobnie jak we wszystkich swoich książkach, prezentuje je w najdrobniejszych detalach.

„The Washington Post”

Skąpe, jak zwykle u Forsytha, dialogi pozostawiają mnóstwo miejsca dla akcji – to znak rozpoznawczy tego autora, który od dziesięcioleci sprawia, że jego książki błyskawicznie stają się bestsellerami. Przerażające scenariusze pisane przez Forsytha pozostawiają jednak nadzieję: to pocieszające, z jaką łatwością mogą powstrzymać przestępców nerwowy chłopak obdarzony niezwykłymi zdolnościami i starszy Anglik, który trzyma się z tyłu i niewiele mówi.

„The Wall Street Journal”

Ta aktualna, świetnie napisana powieść ma wszystkie cechy najlepszego thrillera. Świetną fabułę z niespodziewanymi zwrotami. Intrygujące postacie. Niesłabnące napięcie. Wartką, dostarczającą wyśmienitej rozrywki akcję. Od czasu Dnia Szakala Frederick Forsyth uważany jest za giganta gatunku politycznego i szpiegowskiego thrillera. Ten gigant stał się właśnie jeszcze bardziej imponujący.

„The Washington Times”


Frederick Forsyth (ur. 1938 r.), słynny brytyjski pisarz i dziennikarz.

W wieku siedemnastu lat wstąpił do RAF-u i uzyskał licencję pilota wojskowego. Dwa lata później porzucił służbę w lotnictwie na rzecz dziennikarstwa. W latach 1961–65 był korespondentem Reutera w Berlinie i Paryżu. W 1967 roku z ramienia BBC wyjechał do Biafry, skąd nadawał reportaże z wojny z Nigerią. Wyrzucony z pracy za rzekomą nieobecność, powrócił do Biafry jako wolny strzelec i zaprzyjaźnił się z przywódcą secesjonistów.

Światową sławę przyniósł pisarzowi wydany w 1971 roku thriller Dzień Szakala. Umocniły ją kolejne powieści i zbiory opowiadań, m.in. Akta Odessy, Psy wojny, Diabelska alternatywa, Dezinformator, Ikona, Weteran, Mściciel, Afgańczyk, Kobra i Czarna lista.

Łączny nakład książek Forsytha, uznanego za twórcę gatunku zwanego thrillerem polityczno-spiskowym, przekroczył 100 milionów egzemplarzy.

Sukces literacki umocniły liczne adaptacje kinowe i telewizyjne, w tym głośny obraz Zinnemanna o próbie zamachu na generała de Gaulle’a.

http://www.frederickforsyth.co.uk/
Choć Forsyth publikuje od ponad pół wieku, najnowszą powieścią udowadnia, że jego umysł i pióro nie straciły na błyskotliwości. Pisarz bezbłędnie dostrzega największe zagrożenia współczesnego świata, z cyberterroryzmem na czele. Doskonały, wnikliwy research i świetny warsztat po raz kolejny gwarantują miłośnikom sensacji rozrywkę na najwyższym poziomie! Bo nikt, tak jak Forsyth, nie zna arkanów pracy służb wywiadowczych i kulis największych operacji specjalnych współczesnej historii.

Tę powieść zainspirowały rzeczywiste wydarzenia.

43-letni Gary’ego McKinnona, tuż po 11 września 2001 r. zaatakował niemal sto supertajnych komputerów – włamał się m.in. do systemów NASA, Pentagonu, sił powietrznych i marynarki wojennej USA oraz centrum kosmicznego w Houston. Zainstalował na nich swoje oprogramowanie, skasował tysiące plików, zyskał dostęp do ściśle tajnych informacji.

W 2013 roku 28-letni brytyjski aktywista Lauri Love został aresztowany w związku ze stawianymi mu w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych zarzutami hakerskich włamań do rządowych sieci komputerowych USA. Love i jego ekipa spenetrowali tysiące systemów, w tym te, które obsługują podległą Pentagonowi Agencję Obrony Przeciwrakietowej (MDA), Korpus Saperów Armii USA, Państwową Agencję Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej (NASA) oraz będącą resortem rządu Agencję Ochrony Środowiska (EPA). Sprawcy kradli poufne dane i zakłócali działanie systemów.


A CO, JEŚLI NAJGROŹNIEJSZĄ BRONIA JEST UMYSŁ..?