#
#

Joanna Opiat-Bojarska - Absolwentka poznańskiej Akademii Ekonomicznej. Pisać zaczęła przez przypadek. Zadebiutowała groteskową i autobiograficzną powieścią Kto wyłączy mój mózg, która jest zapisem jej zwycięskiej walki z paraliżem ciała i chorobą autoimmunologiczną. Od 2014 publikuje w wydawnictwie Czarna Owca, a jej powieści kryminalne m.in. Koneser ukazały się w Czarnej Serii].

Na styl Opiat-Bojarskiej składa się konstrukcja fabuły, mnogość fałszywych tropów, akcja oraz wrażliwość społeczna. Ta ostatnia sprawia, że w jej powieściach poruszane są współczesne i ważne problemy społeczne m.in. dopalacze czy handel nerkami. Akcję swoich powieści umieszcza w Poznaniu.

Gra pozórów

Joanna Opiat – Bojarska

Wyścig z czasem, tajemnicze nagrania, zaniki pamięci – „Gra pozorów” to porywająca opowieść i wymagająca gra, w której musisz być wyjątkowo czujny, by żaden szczegół Ci nie umknął.

Wydawać by się mogło, że wiadomość o zaginięciu męża oraz jego śmierci to najgorsze, co mogło spotkać Aleksandrę – psycholog i matkę dwójki dzieci. Okazuje się jednak, że to
dopiero początek. Kobieta pada ofiarą porwania. Po uwolnieniu, mimo niebezpieczeństwa i wbrew zdrowemu rozsądkowi, postanawia na własną rękę rozwikłać zagadkę. Zbierając nowe
fakty, powoli wyciąga na światło bolesną prawdę, a lawina zdarzeń urasta do niespodziewanych rozmiarów...
Dasz się wciągnąć w niebezpieczną grę, w której pytania tylko pozornie przynoszą odpowiedzi?