#
#

Kathrin Lange, urodzona w 1969 roku, pracowała jako wydawca i specjalistka od mediów, zanim w 2005 skupiła się tylko na pisaniu. Od tamtego czasu zyskała sławę jako autorka powieści historycz- nych i thrillerów młodzieżowych Serce w kawałkach jest drugą częścią trylogii, zainspirowaną słynną powieścią gotycką Rebeka Daphne du Maurier.

Serce w kawałkach

Kathrin Lange

16 marca na polskim rynku ukaże się nowa powieść Kathrin Lange "Serce w kawałkach". To kontynuacja świetnie przyjętego "Serca ze szkła" - literatury young adult, która zawiera w sobie sporą dawkę grozy.

Juli i David mieszkają w Bostonie. Oboje z pomocą terapeutów usiłują dojść do siebie po wydarzeniach ubiegłej zimy. Niestety ponownie muszą zjawić się na przeklętej wyspie Martha’s Vineyard. David postanawia rozliczyć się z przeszłością i wraca na klify, by przypomnieć sobie chwile poprzedzające tragiczną śmierć Charlie. Jedyne, co pamięta, to echo wystrzału. Obawia się najgorszego – że to on zastrzelił narzeczoną. Dziwne zachowanie Davida i natrętna Lizz, która zagięła parol na przystojnego dziedzica, wystawiają związek nastolatków na ciężką próbę. Kiedy policja trafia w morzu na kobiece szczątki, Juli ogarnia zwątpienie. Co naprawdę wydarzyło się zimą na klifie? I jaką rolę w tym wszystkim odegrał David?