#

Kompendium wiedzy dla autorów kryminałów

Margota Kott

Z tym kompendium popełnisz zbrodnię doskonałą!

Marzysz o napisaniu kryminału, ale nie wiesz, jak się do tego zabrać? Boisz się błędów logicznych, ciągle myli ci się patomorfolog z patologiem i zastanawiasz się, czy zabójstwo i morderstwo oznaczają to samo? Kompendium wiedzy dla autorów kryminałów rozwieje wszystkie twoje wątpliwości, wskaże najważniejsze elementy policyjnego śledztwa, także te, o których nigdy wcześniej nie słyszałeś, a ponadto podpowie, jak skonstruować fabułę, by czytelnik nie mógł się oderwać od lektury. Znajdziesz tu także ciekawostki dotyczące powieści – zarówno światowych bestsellerów, jak i tych bardziej niszowych tytułów – a także ich autorów i historii gatunku, które zaciekawią każdego fana opowieści z dreszczykiem.


KSIĄŻKĘ KUPISZ TU


Kompendium Margoty Kott jest zabójczo wyczerpujące. Jeśli chcesz pisać kryminały, a nie jesteś wykwalifikowanym detektywem, po lekturze tej książki z pewnością będziesz mógł stanąć w szranki z samym Holmesem!
EMILIA TEOFILA NOWAK, FABRYKADYGRESJI.PL

„Kompendium wiedzy dla autorów kryminałów” to obowiązkowa lektura dla każdego, kto marzy o napisaniu mrożącego krew w żyłach bestsellera. Naucz się wiarygodnie mordować na kartach swoich powieści, prowadzić śledztwo, nie myląc przy tym fachowej terminologii. Zahipnotyzuj czytelników na całym świecie.
MONIKA HOŁYK-ARORA, DUZEKA.PL

Jeśli rozpoczynasz przygodę z pisaniem kryminału, to zacznij od… czytania. Ten poradnik jest dla ciebie. Polecam!
ROBERT MAŁECKI


O AUTORCE

fot. Hanna Wójcik


Margota Kott - od lat zakochana w jednym mężczyźnie – Sherlocku Holmesie. Magister biologii. Absolwentka studiów podyplomowych na kierunkach: kryminologia i kryminalistyka, pomoc psychologiczna, socjoterapia. Pracownik laboratorium uniwersyteckiego. Aktualnie prowadzi własną firmę.

Uczestniczka wielu warsztatów i kursów kreatywnego pisania oraz konkursów literackich. Recenzentka powieści kryminalnych i thrillerów na portalu „Zbrodnia w Bibliotece”. Prowadzi bloga literackiego „Czerwone i Czarne”.

Publikowała w zbiorach: „Kreatywne pisanie. 12 debiutów”, „Wolność. Kocham i rozumiem”, „Między pragnieniem a rozwagą”, „CITY 5”. Laureatka konkursów literackich: „Nowa legenda toruńska”, „Tamtej nocy w Złotowie”, „Kryminał na 100-lecie AGH”, „Stulecie kryminału”.



Fragment:

Pisanie kryminałów traktuję ŚMIERTELNIE poważnie. Dokładnie tak, jak na to zasługuje. Czytanie to rozrywka, natomiast pisanie to ciężka praca. Bez znajomości warsztatu i wiedzy merytorycznej ani rusz.

Chcesz zostać Pisarzem Kryminałów? Wspaniale!

Mam dla Ciebie, w związku z tym, dwie wiadomości - dobrą i złą.

Zacznę od tej gorszej (miejmy to już za sobą). Napisać kryminał. Ileż osób o tym marzy? I Ty i ja i wielu, wielu innych. Ostatnimi czasy coraz więcej osób pisze książki i wydaje, lub przynajmniej próbuje wydać. Rozglądając się wokół odnoszę wrażenie, że piszą wszyscy, niewielu zaś czyta. To jest ta zła wiadomość.

Jednak druga, nie jest jedynie dobrą wiadomością. Jest WSPANIAŁĄ wiadomością. Dla Ciebie i dla mnie. Literatura kryminalna bowiem przeżywa w chwili obecnej największy rozkwit. Rządzi! To ten gatunek literatury, po który czytelnicy sięgają najczęściej. Jest więc potencjał, jest moc!

Czas więc założyć różowe okulary, włożyć fajkę w zęby (cóż to za detektyw bez fajki!) i chwycić ostre pióro w dłoń.


MATERIAŁY WYDAWNICTWA