#
#

tytuł: Kształt nocy

tytuł oryginału: The shape of night

autorka: Tess Gerritsen

tłumaczenie: Jerzy Żebrowski

wydawnictwo: Albatros

premiera: 16 października 2019

ISBN: 978-83-8125-742-8

liczba stron: 352

Kształt nocy

Tess Gerritsen

ROMANTYCZNA I NIEPOKOJĄCA – NAJNOWSZA POWIEŚĆ MISTRZYNI THRILLERA, TESS GERRITSEN

Kobieta, która szuka spokoju w prowincjonalnym miasteczku, staje twarzą w twarz z bezlitosnym mordercą.

Ava Collette wini się za nieopisaną tragedię, do której w swoim mniemaniu się przyczyniła. Opuszcza więc Boston i na odległym wybrzeżu Maine wynajmuje stare domostwo, znane jako Brodie’s Watch. Ma nadzieję, że tam uda jej się dokończyć książkę kucharską inspirowaną kuchnią Nowej Anglii, nad którą pracuje od miesięcy. W samotności natychmiast odnajduje spokój i natchnienie – dopóki nie zaczyna słyszeć tajemniczych głosów…

Miejscowa plotka głosi, że od dziesięcioleci jej dom nawiedza duch kapitana Brodiego. Pewnej nocy Ava staje twarzą w twarz ze zjawą, która okazuje się… nadzwyczaj rzeczywista. Jakby tego było mało okazuje się, że poprzednia najemczyni jej domu zniknęła tajemniczych okolicznościach, Ava rozpoczyna śledztwo.

Już wkrótce Avę pochłonie emocjonujące dochodzenie i nocne spotkania z upiornym kapitanem Brodiem. I nawet jeśli czasami, wydaje się jej, że popada w szaleństwo, Ava wie, że musi odkryć prawdę, zanim morderca ponownie uderzy.


NASZA RECENZJA

DO CZYTANIA


O AUTORCE

©Leonardo Cendamo

Tess Gerritsen - amerykańska pisarka, z zawodu lekarz internista. Po studiach praktykowała w Honolulu na Hawajach. Porzuciła karierę medyczną, by poświęcić się wychowaniu dzieci i pisaniu powieści. Mieszka z rodziną w amerykańskim stanie Maine.

Zadebiutowała w 1987 r. romansem z wątkami kryminalnymi, ale kariera pisarska Gerritsen nabrała rozpędu w 1996 r., gdy jej pierwszy thriller medyczny, DAWCA, trafił na listę bestsellerów „New York Timesa”, a prawa do wersji filmowej kupił Paramount. W kolejnych latach ukazały się: INFEKCJA, NOSICIEL, GRAWITACJA (milion dolarów za prawa filmowe!), GRZESZNIK, SOBOWTÓR, AUTOPSJA, OGRÓD KOŚCI, KLUB MEFISTA, MUMIA, DOLINA UMARŁYCH, MILCZĄCA DZIEWCZYNA…

W sumie Tess Gerritsen jest autorką 8 romansów kryminalnych, 11 thrillerów z cyklu z Jane Rozzoli i Maurą Isles i 6 thrillerów poza serią.

Książki Tess Gerritsen publikowane są w 35 językach i regularnie pojawiają się na listach bestsellerów w USA i Europie.

Strona WWW: www.tessgerritsen.com

Na podstawie jej powieści powstał serial telewizyjny „Partnerki” z kobiecym duetem śledczym – Jane Rizzoli i Maurą Isles.

Mogli go oglądać telewidzowie w 22 krajach na całym świecie, w tym także w Polsce.

Stephen King uznał ją za najciekawszą autorkę thrillerów medycznych – „Lepszą od Cooka, Palmera, a nawet Michaela Crichtona”.


MATERIAŁY WYDAWNICTWA