#
#

tytuł: Miasto Bezkresnej Nocy

autor: Douglas Preston, Child Lincoln

tytuł oryginału: City of Endless Night

cykl: Pendergast (tom 17)

tłumaczenie: Jan Kraśko

wydawnictwo: Agora

premiera: 12 lutego 2020

ISBN: 9788326832376

liczba stron: 384

cena okładkowa: 39,99 zł

Miasto Bezkresnej Nocy

Douglas Preston i Lincoln Child

Na miłość boską, powiedz nam, co się stało! Zemsta – oto co się stało…

W uwielbianej na całym świecie, bestsellerowej serii o agencie FBI Pendergaście, Douglas Preston i Lincoln Child stworzyli nietuzinkowego bohatera, który zmaga się z najbardziej przerażającymi i tajemniczymi sprawami. Miasto bezkresnej nocy to kolejna książka cyklu, w której zaskakujące zwroty akcji nie pozwolą czytelnikowi na chwilę oddechu.Mówią o nim współczesny Sherlock Holmes, bo ma nosa do rozwiązywania najbardziej zagmatwanych spraw, chadza swoimi ścieżkami i jest mistrzem dedukcji!Tym razem z Pendergastem działa ramię w ramię przenikliwy detektyw Vincent D’Agosta, który właśnie rozpoczyna dochodzenie w sprawie wyjątkowo brutalnego zabójstwa. Ofiarą jest młoda kobieta, córka wpływowego milionera, a morderca zabiera z miejsca zdarzenia jej odciętą głowę.

Wkrótce wychodzą na jaw kolejne zbrodnie, okazuje się też, że każda z ofiar miała coś do ukrycia. Czy w mieście grasuje seryjny morderca? Jaki może mieć motyw? Atmosfera wokół Pendergasta i D’Agosty gęstnieje, szefowie domagają się nowych tropów i wyjaśnień. Jednak odcięte głowy, to nadal za mało by połączyć ze sobą wszystkie morderstwa… I nikt nie spodziewa się, jaki będzie finał tej makabrycznej sprawy…


WYWIAD

NASZA RECENZJA

FRAGMENT DO CZYTANIA


O AUTORACH

Douglas Jerome Preston (ur. 31.05.1965 roku) i Lincoln Child (ur. 13.10.1957 roku) to amerykańscy pisarze, którzy najbardziej znani są ze współpracy przy bestsellerowej serii o agencie Pendergaście.

Obaj specjalizują się w powieściach nawiązujących do gatunku techno-thriller, przy czym Preston doskonale odnajduje się w literaturze faktu, a Child także w horrorze.

Powieści napisane wspólnie przez Prestona i Childa zwracają uwagę przede wszystkim poważnym podejściem do wiarygodnego i naukowego uzasadnienia rozgrywających się wydarzeń. Obaj pisarze przed rozpoczęciem prac nad książką robią solidny research naukowy. To właśnie dzięki temu czytelnik ma poczucie, że choć przygody bohaterów początkowo wydają się być niewiarygodne, to dzięki drobiazgowym wyjaśnieniom zyskują na autentyczności.

O BOHATERACH:

Agent Aloysius Pendergast - doskonale wykształcony i świetnie wyszkolony agent FBI, należący do tajnej komórki o nieograniczonych możliwościach działania. Jego bajeczny majątek pozwala mu na pracę za symbolicznego dolara.

Szczupły, zawsze nienagannie ubrany początkowo może sprawiać wrażenie delikatnego, lecz to tylko pozory, które pozwalają mu zbić przeciwnika z tropu. Pochodzi z bardzo starego rodu, w którym nie brakowało ekscentrycznych postaci. Ma w sobie coś z Sherlocka Holmesa i agenta Foxa Muldera. Zawsze wybiera sprawy, które mają w sobie coś nadprzyrodzonego i w których z całą mocą może wykorzystać swoją wyjątkową wiedzę. Choć to pozytywny bohater, to kryje w sobie mroczną tajemnicę, która stawia go w mniej korzystnym świetle. Wszystkim każe mówić do siebie po prostu: Pendergast.

Vincent D’Agosta - porucznik policji. Jest przyjacielem i bywa partnerem Aloysiusa Pendergasta w rozmaitych sprawach kryminalnych. Miłośnik cygar i niedopasowanych garniturów. Typowy nowojorczyk włoskiego pochodzenia, ciężko pracujący i dumny z roboty, którą wykonuje. Jego współpracownicy szanują go, choć on sam często popada w konflikty przełożonymi z powodu nieumiejętności trzymania języka za zębami i pewnej dozy porywczości. Ma tylko jeden słaby punkt: nadal niezbyt dobrze znosi widok zwłok i niezbyt chętnie pojawia się w gabinecie patologa.

Proctor - wierny przyjaciel, bodyguard i lokaj agenta Pendergasta. Inteligentny, bystry, szybki. Świetne wyszkolenie w armii gwarantuje mu wyjście z każdej opresji. Zna kilka języków i ma wiele praktycznych umiejętności. Analityczny umysł pozwala mu szybko ocenić sytuację i wybrać najlepsze rozwiązania.

Constance Greene - podopieczna Pendergasta i towarzyszka jego najniebezpieczniejszych przygód. Piękna, młoda, dystyngowana kobieta, która kryje pewną zaskakującą tajemnicę… urodziła się bowiem w 1873 roku! Erudytka o niebanalnych zainteresowaniach, ciętym poczuciu humoru. Kobieta, która wie czego chce i nie potrzebuje męskiego ramienia by czuć się pewnie i bezpiecznie. Los uwikłał ją w skomplikowaną relację uczuciową z Pendergastem i jego odwiecznym przeciwnikiem - bratem Diogenesem.

MATERIAŁY WYDAWNICTWA