#
#

Karin Slaughter to jedno z największych nazwisk światowego thrillera i kryminału. Jest autorką dwunastu bestsellerowych powieści. Urodziła się i dorastała w małym miasteczku w Georgii, na amerykańskim Południu. Pisze od dzieciństwa, a jej książki ukazały się na całym świecie w ponad trzydziestu milionach egzemplarzy i w trzydziestu dwóch językach. Mieszka w Atlancie. "Niewidzialny" to jej trzynasta powieść.

Niewidzialny

Karin Slaughter

„Niewidzialny” to wstrząsająca, trzymająca w napięciu historia, od której długo nie można się uwolnić. Karin Slaughter opowiada nam ją poprzez skomplikowaną, szarpaną, przeplataną niechronologicznymi retrospekcjami narrację. W efekcie czytelnik prowadzi własne śledztwo, starając się dopasować do siebie poszczególne elementy układanki, a im więcej wie, tym mniej rozumie.

Kiedy zaś wreszcie objawi mu się cała prawda, szok będzie potężny i długofalowy. To świetnie przyjęta na świecie siódma część cyklu z detektywem Willem Trentem, na którą czekają z niecierpliwością fani autorki – wszyscy wielbiciele kryminałów i thrillerów mogą jednak również zacząć od tej książki przygodę z mroczną prozą Karin Slaughter. Agent specjalny Will Trent ma coś do ukrycia. Nie chce, żeby dowiedziała się o tym doktor Sara Linton – kobieta, którą kocha. Ma tajną misję w Macon, w stanie Georgia, i ryzykuje życie. Wie, że Sara nigdy mu nie wybaczy, jeśli odkryje prawdę. Ale kiedy młody policjant, patrolujący ulice na motorze, zostaje postrzelony i walczy o życie w szpitalu, Sara zmuszona jest stawić czoło przeszłości i kobiecie, której miała nadzieję nigdy już nie ujrzeć na oczy. I nawet o tym nie wiedząc, wikła się w tę samą sprawę, nad którą pracuje Will. Wkrótce życie obojga jest w niebezpieczeństwie.