#

Okrutnie piękny

Wojciech Nerkowski

Uroda otwiera wiele drzwi. Również te, za którymi czai się śmierć…

Z ósmego piętra hotelu na Cejlonie wypada młody mężczyzna. Ginie na miejscu. Czy było to morderstwo, samobójstwo, a może tylko nieszczęśliwy wypadek?

Kilka miesięcy wcześniej Konrad Krauze, niewiarygodnie przystojny wzięty lekarz, obiekt westchnień wszystkich koleżanek ze studiów, poznaje Tomasza, który dołącza do lekarskiej paczki. Tomasz wiąże się z Martą, niestety idylla kończy się szybko wraz z przypadkowo podsłuchaną rozmową. Tomasz zaczyna podejrzewać, że jego dziewczyna także jest uwikłana w romans z pięknym Konradem. Kiedy cała grupa wyjeżdża na egzotyczne wakacje, napięcie zaczyna rosnąć…

To opowieść o pożądaniu i obsesji, o emocjach tak silnych, że niszczą tych, którymi zawładnęły, ale ranią także ich bliskich.
O tajemnicy piękna, które zachwyca, ale może też zaślepić.
O niesprawiedliwości losu, która sprawia, że niektórzy dostają w prezencie urodę, inni zaś są skazani na kompleksy i rozgoryczenie.


FRAGMENT DO CZYTANIA

NASZA RECENZJA


O AUTORZE

Wojciech Nerkowski - scenarzysta filmowy i telewizyjny, współtwórca najpopularniejszych polskich seriali. Pisarz, autor m.in. trylogii komediowo-kryminalnej Spisek scenarzystów, powieści sensacyjnej "Przecięcie", a także tłumacz literatury angielskiej i amerykańskiej. Wykładowca scenariopisarstwa w StoryLab.

Jego nałogi sponsoruje litera „k”: kino, książki, kawa.


MATERIAŁY WYDAWNICTWA