#

Ostrze. Mroki Kopenhagi

Anne Mette Hancock

Jak daleko jesteś w stanie się posunąć, aby poznać prawdę? „Mroki Kopenhagi. Ostrze” to niezwykle klimatyczna i wciągająca historia o zemście, przebaczeniu i poszukiwaniu sprawiedliwości. Powieść Anne Mette Hancock została nagrodzona przez Duńską Akademię Kryminalną. W księgarniach już 12 maja.

Jest wiosenny wieczór dwa tysiące trzynastego roku, kiedy w swoim domu zostaje brutalnie zamordowany adwokat z kancelarii Orleff & Plessner Christoffer Mossing. Morderca podrzyna mężczyźnie gardło nożem do filetowania, a następnie opuszcza miejsce zbrodni. Monitoring przed domem ofiary rejestruje 31-letnią Annę Kiel, jak zakrwawiona wpatruje się w obiektyw kamery. Policja oraz opinia publiczna uznają kobietę za winną popełnionej zbrodni. Mimo prowadzonego dochodzenia Anna nigdy nie zostaje odnaleziona.

Mija kilka lat. Kariera dziennikarki śledczej Heloise Kaldan wisi na włosku. Jej informator okazał się kłamcą, przez co ona sama wyszła na niekompetentną i naraziła na szwank całą redakcję. Kiedy przygotowana na najgorsze kobieta stawia się w biurze, na swoim biurku znajduje stosik listów. W tym jedną wiadomość, której nigdy by się nie spodziewała. List od Anny Kiel.

Nadawczyni sugeruje, że losy kobiet są ze sobą połączone. Mimo ostrzeżeń kolegów z pracy, dziennikarka na nowo podejmuje śledztwo w sprawie zabójstwa sprzed lat. Z każdym nowym faktem Eloise odkrywa, że za tym brutalnym morderstwem kryje się jeszcze bardziej mroczna historia. Kobieta nie wie jeszcze, w jak mroczne zakamarki ludzkiej psychiki zaprowadzi ją to śledztwo i jak silny wpływ będzie miało również na jej życie…

Kiedy dochodzi do kolejnej zbrodni mnożą się pytania. Czy znowu zaatakowała Anna Kiel, czy też zabójcą jest ktoś inny? Dlaczego każda wskazówka w tej sprawie prowadzi do Heloise? Czy jej życiu również grozi niebezpieczeństwo?

„Mroki Kopenhagi. Ostrze” to literacki debiut Anne Mette Hancock. Książka natychmiast zyskała uznanie czytelników oraz recenzentów – została nagrodzona przez Duńską Akademię Kryminalną. Recenzenci doceniają pełnokrwistych bohaterów, świetnie prowadzoną narrację oraz zaskakujący finał. Anne Mette Hancock stworzyła powieść na miarę najlepszych reprezentantów gatunku.


FRAGMENT DO CZYTANIA

NASZA RECENZJAO AUTORCE

(c) Ditte Capion


Anne Mette Hancock – pochodzi z Gråsten, małego miasta w Danii. Ukończyła studia historyczne, studiowała również dziennikarstwo, pracowała w branży public relations, mieszkała we Francji i USA. Ostrze to jej debiutancka powieść, która znalazła się na liście bestsellerów. W 2017 roku autorka otrzymała za nią nagrodę Danish Crime Academy. Rok później ukazała się kolejna część serii z Heloise Kaldan i policjantem Erikiem Schäferem – Cięcie. Anne Mette Hancock uznano za pisarkę roku w Danii. W 2020 na rynku pojawiła się jej trzecia powieść Pitbull, która wciąż jest na duńskiej liście bestsellerów. Sprzedano też prawa do adaptacji filmowej całej serii. Autorka mieszka w Kopenhadze z mężem i dwojgiem dzieci.MATERIAŁY WYDAWNICTWA