#
#

tytuł: Podejrzany bez dwóch zdań

autor: Jacek Getner

wydawnictwo: LIRA

gatunek: kryminał / komedia kryminalna

redakcja: Joanna Fortuna

korekta: Magdalena Białek

ISBN: 978-83-67084-19-2

EAN: 9788367084192

Liczba stron: 320

Format: 135 x 197 mm

Oprawa: mk

cena det. brutto okładkowa: 36,99 zł (w tym 5% VAT)

premiera: 02.02.2022

© Lira 2022

Podejrzany bez dwóch zdań

Jacek Getner

Nowa książka wicehrabi polskiej komedii kryminalnej, Jacka Getnera.

Basia Kotula wciąż wierzy, że „kryminał to taki romans, tyle że z trupem w tle”. Dlatego gdy ktoś na szyi dyrektora działu personalnego zacisnął krawat w różowe słonie, jest przekonana, że za zbrodnią czai się zawiedzione uczucie. Inaczej uważa podkomisarz Martuś, który szuka mordercy wśród kandydatów do zwolnienia z pracy. W trakcie śledztwa musi dodatkowo opierać się zakusom samotnych pracownic korporacji, które nie mają pojęcia, że podkomisarz jest związany z ich szefową. Tymczasem Martuś nie wie, że sam jest podejrzewany przez Basię o chęć porzucenia jej…

Czy szukanie mordercy nie zagrozi ponownie ich związkowi? Co kryje się w kieszeni denata i skąd podkomisarz Rafał Martuś wie, co to jest? I czy uda się oczyścić Basię Kotulę z podejrzeń, kiedy okazuje się, że to ona jest tą pierwszą do zwolnienia z pracy?

[o autorze]

Jacek Getner
Wicehrabia polskiej komedii kryminalnej. Autor książek o genialnym detektywie Jacku Przypadku, pomysłodawca i fundator corocznej nagrody „Zbrodnia z przymrużeniem”, laureat nagród dramaturgicznych, w tym Nagrody im. Rolanda Topora. Wyznaje zasadę, że o wszystkim, nawet o morderstwie, najlepiej opowiadać od tej śmieszniejszej strony. Swoją przygodę z pisaniem zaczynał od tworzenia zabawnych reklam, by potem stać się współscenarzystą serialu „Daleko od noszy”.


materiały prasowe wydawnictwa


fragment do czytania

nasza recenzja