#

Porodzina

Natalia Fiedorczuk

Zaginięcie idealnej rodziny z przedmieścia. Duszna atmosfera małego miasteczka. Śledztwo, które odkrywa szokującą prawdę. Jakie sekrety kryją się za drzwiami zwyczajnych podmiejskich domów? „Porodzina", najnowsza powieść Natalii Fiedorczuk, w księgarniach już 28 września.

Na przedmieściach średniej wielkości miasta w centralnej Polsce mieszkają rodziny do bólu zwyczajne, chociaż i tutaj trafiają się niekiedy barwne osobowości.

Rodzina Waszczyńskich jest idealna. Młode małżeństwo z dwójką dzieci jest niczym wycięte z folderu reklamowego. Są piękni, zamożni, lubiani i szanowani przez sąsiadów.

Pewnego dnia cała rodzina znika bez śladu.

Nic nie wskazuje na to, by małżeństwo planowało wyjazd. Dom wygląda, jakby mieszkańcy opuścili go jedynie na chwilę. Nikt z sąsiadów nie zauważył niczego podejrzanego, a duszna małomiasteczkowa atmosfera nie ułatwia śledztwa.

Jak to możliwe, że czteroosobowa rodzina rozpłynęła się w powietrzu? Jakie sekrety kryją się za drzwiami zwyczajnych podmiejskich domów?

Domestic noir na polskiej prowincji. Natalia Fiedorczuk sprawnie żongluje estetyką kryminału i kreśli wyraziste portrety psychologiczne postaci, z których każda ma swoje mroczne i wstydliwe tajemnice.

– Marta Krupińska, „Glamour"


To kryminał, ale nietypowy. Ma zabójczy urok, terapeutyczną moc i wciąga jak Różowa Pantera. Z tym, że tutaj pantera jest pluszowa i nosi ślady krwi.

– Małgorzata Fiejdasz-Kaczyńska, „Elle"


nasza recenzja

fragment do czytania


Natalia Fiedorczuk – polska pisarka, autorka książek dla dzieci, piosenkarka i instrumentalistka. Jej powieść „Jak pokochać centra handlowe" nagrodzona została Paszportem „Polityki" za 2016 rok w kategorii literatura. Za tę samą powieść w roku 2017 została nominowana do Nagrody Literackiej im. Witolda Gombrowicza. W maju 2018 r. ukazała się jej druga powieść pt. „Ulga", a w 2021 r. powieść „Odmieniec", będąca biografią polskiego rzeźbiarza Bolesława Biegasa.