#

Sekret aneksu numer 3

Colin Dexter

Wydawnictwo Funky Books poleca siódmą powieść Colina Dextera o inspektorze Morsie. Patronat medialny nad książką objął serwis Zbrodnia w Bibliotece.

premiera: 12 kwietnia 2011 r.

Tradycyjny brytyjski kryminał w najlepszym wydaniu! W oksfordzkim hotelu Haworth odbywa się sylwestrowy bal przebierańców. Noworoczny poranek przynosi jednak makabryczne odkrycie – w jednym z pokoi znalezione zostają zwłoki mężczyzny. Inspektor Morse i towarzyszący mu sierżant Lewis nie mają łatwego zadania. Okazuje się, że niewielu gości zameldowało się w hotelu pod prawdziwym nazwiskiem. Fakt, że w noc morderstwa wszyscy wystąpili w przebraniach, jeszcze komplikuje dochodzenie. Niektórzy postanowili w dodatku zmienić nie tylko swój wygląd, ale również partnera. Wskazówki prowadzą w różne strony. A jak ukryć coś najlepiej? Umieszczając to wprost przed czyimiś oczami…

Colin Dexter jest autorem 13 powieści o inspektorze Morsie, piwoszu, miłośniku krzyżówek i muzyki Wagnera, oraz asystującym mu sierżancie Lewisie. Ich akcja rozgrywa się w Oksfordzie i jego okolicach. Wielką popularnością na świecie cieszy się serial telewizyjny nakręcony na podstawie tego cyklu. Za swoje książki Dexter wielokrotnie otrzymywał brytyjskie nagrody literackie Gold Dagger i Silver Dagger, przyznawane przez Stowarzyszenie Pisarzy Literatury Kryminalnej za najlepszą powieść kryminalną. W 2000 roku sam książę Karol odznaczył go Orderem Imperium Brytyjskiego za zasługi dla literatury. Dexter jest jednym z najwybitniejszych twórców powieści kryminalnych w Wielkiej Brytanii.