#

Strażnik

Lee Child Andrew Child

Nikt nie jest potężniejszy od Jacka Reachera. Zwłaszcza, kiedy ten powraca z podwójnym wsparciem!

25. TOM NAJPOPULARNIEJSZEJ NA ŚWIECIE SERII SENSACYJNEJ.

PIERWSZY, KTÓRY LEE CHILD NAPISAŁ W DUECIE ZE SWOIM BRATEM ANDREW CHILDEM.

PREMIERĘ KOLEJNEGO WSPÓLNIE NAPISANEGO TOMU, ZATYTUŁOWANEGO BETTER OFF DEAD, JUŻ ZAPOWIEDZIANO NA 26 PAŹDZIERNIKA TEGO ROKU!

Coś wspaniałego! Niesamowicie mocna historia. Jeśli to jest zapowiedź kontynuacji serii, Reacher jest w dobrych rękach.
Booklist (starred review)


Jack zatrzymuje się w sennej mieścinie w okolicy Nashville w Tennessee.

Planuje wypić kubek kawy i ruszyć w dalszą drogę.

Ale to się oczywiście nie uda…

Reacher właśnie rozwiązał w Nashville palący problem – jak powiesić nad barem właściciela pubu, żeby za bardzo nie uszkodzić sufitu? – i nic go już nie trzyma w tym mieście. Kiedy więc trafia się podwózka, chętnie z niej korzysta. W sennej mieścinie 120 km dalej raczej nie ma nic ciekawego, ale kawę pewnie mają, więc czemu nie? I na kawie by się skończyło, gdyby Reacher nie stał się świadkiem próby porwania. Czterech na jednego. Wprawdzie radził już sobie z większą liczbą przeciwników, ale Rusty Rutherford nie, bo jest specjalistą od informatyki, a nie od walenia ludzi po mordach. I wyraźnie potrzebuje pomocy. Mieszkańcy miasta mają Rusty’emu za złe, że dopuścił do cyberataku, z powodu którego całe hrabstwo jest sparaliżowane. Ale to nie oni stoją za atakami na niego. Ci, którzy chcą go dopaść, są bezwzględnymi profesjonalistami.

A Reacher ma dwa wyjścia. Albo nieustannie odgrywać rolę niańki Rusty’ego, albo jak najszybciej ustalić, co mu się do diabła przydarzyło… i naprawić to, w swoim niepowtarzalnym stylu.


Zawsze myślałem, że odejdę na emeryturę w wieku 65 lat, ale chyba nie jestem jeszcze gotowy. Kocham swoich czytelników i wiem, że czekają na kolejne powieści o Jacku Reacherze. Z przyjemnością ogłaszam zawiązanie nowego duetu autorskiego, który zagwarantuje, że Reacher jeszcze długo będzie w drodze. Od tej pory będę współpracował z moim bratem, Andrew Grantem. Będziemy pisać razem, jako Lee i Andrew Child.
Lee Child


FRAGMENT DO CZYTANIA

NASZA RECENZJA


Jack Reacher to dzisiejszy James Bond. Nigdy nie mamy go dość.

Ken Follett


Jeśli nie czytałeś żadnej powieści z Jackiem Reacherem, w księgarni czego na ciebie wielka bombonierka… Obojętnie, po którą powieściową czekoladkę sięgniesz – wszystkie będą doskonałe!

„The Times”


Reacher to współczesna wersja rycerza w lśniącej zbroi.

„Literary Review”


Jack Reacher to bohater po prostu epicki – twardy, milczący, ale wrażliwy… nie można mu się oprzeć!

„People”


Jack Reacher od dawna zajmuje ważne miejsce w panteonie amerykańskich superbohaterów.

„New York Times”
O autorach:

Jack Reacher jest współczesnym Jamesem Bondem – bohaterem jednej z najlepszych serii thrillerów na świecie, którego nigdy nie ma się dosyć!

Lee Child, brytyjski pisarz, od 1998 r. mieszkający w Nowym Jorku. W 2009 r. wybrany na prezesa stowarzyszenia Mystery Writers of America, a w 2020 r. zasiadał w kapitule Nagrody Bookera. W Wielkiej Brytanii studiował prawo, potem pracował w teatrze i telewizji Granada. Zwolniony po 18 latach w wyniku * restrukturyzacji, zainwestował w karierę literacką. W 1997 r. ukazała się jego pierwsza powieść – Poziom śmierci. Zdobyła Anthony Award za najlepszy debiut kryminalny i zapoczątkowała serię thrillerów ze wspólnym bohaterem, byłym żandarmem wojskowym Jackiem Reacherem, która stała się najpopularniejszą serią sensacyjną na świecie. Jak dotąd ukazało się dwadzieścia pięć bestsellerowych powieści z Jackiem Reacherem w roli głównej − bezwzględnym mścicielem, który zjawia się, by wymierzyć sprawiedliwość i oddala w stronę zachodzącego słońca. Piętnaście z nich trafiło na sam szczyt listy bestsellerów „New York Timesa”, dwie zostały sfilmowane z Tomem Cruise’em w roli głównej, a obecnie trwają prace nad serialem na podstawie serii. Powieści Childa publikują już wydawnictwa w stu różnych krajach.

Andrew Child, autor książek wydawanych także pod nazwiskiem Andrew Grant, m.in. powieści RUN, False * Positive, False Friend, False Witness, Invisible oraz Too Close to Home. Child i jego żona, powieściopisarka Tasha Alexander, mieszkają w rezerwacie dzikiej przyrody w stanie Wyoming.


MATERIAŁY WYDAWNICTWA