#

Syrena

Mariusz Kaszyński

​Usiądź wygodnie i wsłuchaj się w szept wiślanych fal. Opowiedzą Ci o warszawskiej syrence. Tylko trzymaj się mocno. Będzie bolało…

Życie Łukasza Kostrzyńskiego, znanego jako Kosa, zmienia się w pewien upalny sierpniowy wieczór. Podczas grilla w nadwiślańskich zaroślach natyka się on na istotę, której nie potrafi opisać, choć prowadząc życie typowego warszawskiego chuligana, widział już niejedno. Przyciśnięty do muru na przesłuchaniu, oznajmia policji, że zaatakował go smok.

Na praskim brzegu Wisły podczas porannego joggingu mężczyzna odkrywa zmasakrowane zwłoki młodej kobiety. Śledztwo zostaje przydzielone komisarzowi Norbertowi Zawickiemu, mającemu łatkę miłośnika spraw dziwnych. Policjant z każdym nowym tropem utwierdza się w przekonaniu, że ta zbrodnia faktycznie należy do osobliwych, podejrzewa nawet, że nie dokonał jej człowiek. Tymczasem zaczynają pojawiać się kolejne ofiary... Czy morderczy stwór sprzed wieków nadal krąży po mieście?


recenzja

do czytania


O autorze:

Mariusz Kaszyński – doktor nauk technicznych. Zadebiutował w 2006 roku w miesięczniku „Nowa Fantastyka”. Autor horrorów (Skarb w glinianym naczyniu, Martwe światło, Rytuał), a także powieści fantastycznych (Przekłuwacze). W literaturze szuka rozrywki, ale i czegoś więcej – kolejnych cegiełek do wzniesienia swojego prywatnego Gmachu Wyobraźni. Fascynuje go przyroda, astronomia i historia oraz wszystko, w czym zdoła tylko dostrzec cień tajemnicy lub przygody.