#

Trzecia strona medalu

Dariusz Grochal

Dziennikarz śledczy na tropie tajnego stowarzyszenia z czasów PRL-u.

Olaf Limba za książkę będącą zapisem dziennikarskiego śledztwa ujawniającego wiele tajemnic i zbrodni komunistycznej Polski otrzymuje Nagrodę Nobla. Zgłasza się do niego milioner Bernard, człowiek z przeszłością w Służbach Bezpieczeństwa PRL-u, obecnie zajmujący się biznesem i badaniami nad zjawiskami paranormalnymi. Namawia Olafa do współpracy.

Spotkanie to uruchamia całą lawinę zdarzeń, która wciąga Limbę w niebezpieczną grę. Bohater wikła się w prywatne dochodzenie, w którym niemałe znaczenie mają zjawiska nadprzyrodzone i pewien hipnotyzer. Dokąd zaprowadzi go to śledztwo? Co dzieje się naprawdę, a co jest tylko mistyfikacją?

Hipnoza, reinkarnacja, historia alternatywna... W powieści sensacyjnej Dariusza Grochala kluczową rolę odgrywa prawda, która może mieć wiele wymiarów, tak jak symboliczne tytułowe trzy strony medalu.


FRAGMENT DO CZYTANIA

RECENZJA


O AUTORZE


fot. Marcin Strzyżewski

Dariusz Grochal - fotograf i reporter pochodzący z Nowej Huty. Jako dziennikarz debiutował na łamach portalu Futbol Małopolska, obecnie związany jest z portalami 3D-Press i 3D-Sport. Pasjonuje się historią, polityką, fotografią i literaturą.

Kocha zwierzęta i uwielbia spędzać czas na łonie natury. „Trzecia strona medalu” to jego debiutancka powieść.


MATERIAŁY WYDAWNICTWA