#

Wiolonczelistka

Daniel Silva

​Gabriel Allon – szpieg z licencją na zabijanie – musi odkryć prawdę o tym, kto stoi za otruciem antykremlowskiego prominenta, by nie dopuścić do zachwiania ładu politycznego na świecie. „Wiolonczelistka” – nowa powieść Daniela Silvy, jednego z najlepszych twórców thrillerów szpiegowskich na świecie, która natychmiast stała się numerem 1 w USA już w księgarniach.

Czy moskiewska wysłanniczka otruła antykremlowskiego prominenta w jego londyńskiej rezydencji? A może to błędna hipoteza, która zachwieje równowagą polityczną świata? Gabriel Allon – szpieg z licencją na zabijanie – musi zdemaskować intrygę prowadzącą do tajnych kręgów pieniędzy i władzy.


Przebywający na przymusowej emigracji w Londynie Wiktor Orłow, niegdyś najbogatszy człowiek w Rosji, niestrudzenie prowadzi krucjatę przeciwko despotycznym kleptokratom z Kremla. Jego luksusowa rezydencja należy do najlepiej strzeżonych. A jednak w pewien deszczowy letni wieczór, w samym środku pandemii, zabójcy udaje się przechytrzyć ochronę.

Wyniki badań nie pozostawiają wątpliwości: dokumenty w domu Orłowa zostały skażone śmiercionośną substancją. Scotland Yard ustala, że dostarczyła je współpracująca z Orłowem dziennikarka śledcza antykremlowskiej gazety. Kiedy po zabójstwie dziennikarka znika, MI6 podejrzewa, że to pracujący dla Moskwy zabójca.

Gabriel Allon, któremu Wiktor Orłow uratował kiedyś życie, jest jednak przekonany, że koledzy z brytyjskiego wywiadu się mylą, co może mieć tragiczne skutki. Dążąc do ustalenia prawdy, Allon wyrusza w niebezpieczną podróż po Europie. Odkrywa intrygę prowadzącą do tajnych kręgów pieniędzy i władzy, która sięga serca zachodniej demokracji i zagraża stabilności ładu na świecie.

­


Ta książka ma zwrot akcji wywołujący gęsią skórkę. -- Today ShowNiewiele spotkań z lekturą daje mi więcej radości niż nowa powieść z Gabrielem Allonem każdego lata. – CrimeReads


przeczytaj fragment

recenzja

O AUTORZE

DANIEL SILVA jest autorem wielokrotnie nagradzanych powieści, które zajmują pierwsze miejsca na listach bestsellerów „New York Timesa”: „Ostatni szpieg Hitlera”, „The Mark of the Assassin”, „The Marching Season”, „Artysta zbrodni”, „Angielski zabójca”, „Spowiednik”, „Śmierć w Wiedniu”, „Książę ognia”, „Posłaniec”, „Tajny sługa”, „Reguły Moskwy”, „Uciekinier”, „Sprawa Rembrandta”, „Portret szpiega”, „Upadły anioł”, „Angielska dziewczyna”, „Wielki skok”, „Angielski szpieg”, „Czarna wdowa”, „Dom szpiegów”, „Inna kobieta” oraz „Nowa dziewczyna” (2019). Najbardziej zasłynął długą serią thrillerów o szpiegu i konserwatorze dzieł sztuki Gabrielu Allonie. Powieści Silvy stały się bestsellerami na całym świecie i zostały przetłumaczone na ponad trzydzieści języków.

Daniel Silva mieszka na Florydzie z żoną, dziennikarką telewizyjną Jamie Gangel, oraz dziećmi, bliźniakami Lily i Nicholasem. Więcej informacji na stronie www.danielsilvabooks.com.Silva tka swoją sieć, ustawia zasadzki, odurza czytelnika suspensem i niespodziewanymi zwrotami akcji… Zapiera dech. Providence Journal