#
#

tytuł: Zadra

autor: Robert Małecki

cykl: Bernard Gross (tom 3)

wydawnictwo: Czwarta Strona

premiera: 15 stycznia 2020

Zadra

Robert Małecki

Są kości i ślady, które rzucają nowe światło na tajemnicze zaginięcie pary studentów. Jednak zmowa milczenia trwa od lat.

Kiedy w podchełmżyńskim Grodnie opadają wieczorne mgły, komisarz Bernard Gross bada sprawę odnalezionych w pobliskim lesie kości. Nowe tropy zaprowadzą go do sprawy zagadkowego zaginięcia pary studentów sprzed szesnastu lat.
Im głębiej i dokładniej Gross będzie szukał, z tym większym trudem przyjdzie mu przedzierać się przez gąszcz traumatycznych wspomnień skłóconych ze sobą członków rodzin dwojga zaginionych. Prawda o tamtych zdarzeniach okaże się wstrząsająca.
"Zadra to mroczna opowieść o niszczącej sile miłości, ale też o śmierci, która przedwcześnie zabierając bliskich, strąca w otchłań samotności.


FRAGMENT DO CZYTANIA

NASZA RECENZJA

WYWIAD


O AUTORZE

Fot: Mikołaj Starzyński

Politolog, filozof i dziennikarz, a także nauczyciel kreatywnego pisania. Uznawany za jednego z najlepszych polskich specjalistów w tej branży. Zdobywca Wielkiego Kalibru i głównej nagrody Kryminalnej Piły za "Skazę", okrzykniętą najlepszym kryminałem miejskim 2018 roku. W serii z Bernardem Grossem ukazała się również "Wada" (maj 2019) oraz "Zadra" (styczeń 2020).

Robert Małecki kryminalne serca czytelników zdobył świetnie skonstruowaną, mroczną i wciągającą do ostatniej strony trylogią z Markiem Benerem ("Najgorsze dopiero nadejdzie", "Porzuć swój strach", "Koszmary zasną ostatnie").


MATERIAŁY WYDAWNICTWA