#

Zanim zniknęła

Lisa Gardner

Mroczna, hipnotyzująca opowieść – z nową bohaterką, która na trwałe zapisze się w historii gatunku.

Frankie Elkin jest przeciętną kobietą w średnim wieku, wychodzącą z nałogu alkoholiczką, której pozostało już niewiele więcej niż żal z powodu popełnionych błędów.

Sensem jej życia jest to, czego nikt nie chce robić – poszukiwanie zaginionych, o których zapomniał świat. Kiedy policja bezradnie rozkłada ręce, media znajdują nowe tematy, a krewni i znajomi przechodzą do porządku dziennego nad zniknięciem bliskiej osoby, Frankie wkracza do akcji i zaczyna poszukiwania. W Mattapan, dzielnicy Bostonu o nie najlepszej reputacji, czeka na nią kolejna nierozwiązana sprawa. Frankie poszukuje Angelique Badeau, haitańskiej nastolatki, która zniknęła ze szkoły kilka miesięcy wcześniej.

Pełna rezerwy postawa policji bostońskiej i ostrożność rodziny ofiary uświadamiają Frankie, że w tej sprawie jest zdana tylko na siebie, a ktoś nie chce, by poznała odpowiedzi na pytania, które tak uparcie zadaje. Frankie nie cofnie się jednak przed niczym, aby odkryć prawdę. Nawet jeśli oznacza to, że następną zaginioną osobą może być ona.

Już w wkrótce Hilary Swank wcięli się w rolę Frankie Elkin w filmowej wersji książki!


fragment do czytania

nasza recenzja