#
#

tytuł: Złowrogie niebo

cykl: Ryder Creed (tom 5)

autor: Alex Kava

tytuł oryginału: Desperate Creed

tłumaczenie: Katarzyna Ciążyńska

wydawnictwo: HarperCollins Polska

premiera: 15 lipca 2020

ISBN: 978-83-276-4825-9

liczba stron: 352

cena: 38,99 zł

Złowrogie niebo

Alex Kava

Znakomita autorka bestsellerowych thrillerów powraca z nowym tytułem z cyklu Ryder Creed. Książka łączy bohaterów znanych z popularnych cykli Alex Kavy: Rydera Creeda z kochaną przez polskiego czytelnika agentką specjalną Maggie O’Dell!

Francine „Frankie” Russo jest zirytowana, kiedy młody współpracownik Tayler Gates o piątej rano prosi ją o wideorozmowę i przyłapuje w samym ręczniku. Jest tak zła, że ledwo zwraca uwagę, gdy naprzeciwko Taylera na ulicy wyrasta dwóch mężczyzn.

W ciągu kilku sekund Frankie staje się świadkiem morderstwa. Kiedy zabójcy podnoszą telefon Taylera, widzą Frankie – wiedzą, jak wygląda, kim jest, gdzie pracuje i gdzie mieszka. Ona o nich nie wie nic. Ale jedno jest pewne – przyjdą po nią.

Przerażona Frankie prosi o pomoc przyjaciółkę z dzieciństwa Hannę Washington i jej partnera biznesowego Rydera Creeda – bo tylko im może zaufać. Hanna umawia Frankie na spotkanie z agentką FBI Maggie O’Dell.

Z prześladowcami na karku, Frankie spieszy na spotkanie z Maggie. Nie ma jednak pojęcia, że jedzie prosto w ręce innego zabójcy – monstrualnego tornada szalejącego nad Alabamą.


FRAGMENT DO CZYTANIA

NASZA RECENZJA


“Cykl z Ryderem Creedem jest ABSOLUTNIE FENOMENALNY.” - Suspense Magazine

***

“Niezwykły, pełen SUSPENSU i PROWOKUJĄCY thriller.” - Huffington Post

***

“CHWYTA CZYTELNIKA w swoje szpony od pierwszej strony.” - RT Reviews

***

“Wciągająca, pełna suspensu, TOTALNIE ORYGINALNA zagadka.” - Lincoln Journal Star

***

“Pełna zwrotów akcji i suspensu… NIE MOŻNA SIĘ OD NIEJ ODERWAĆ.” - Modern Dog


O AUTORCE

Pochodząca z Silver Creek w Nebrasce ALEX KAVA, a właściwie Sharon Kava, to uznana autorka thrillerów psychologicznych, które regularnie goszczą na listach bestsellerów. Jej powieści są podbudowane rzetelną wiedzą psychologiczną, a także znajomością procedur policyjnych, co dodaje im wiarygodności. Chociaż są fikcją literacką, często impulsem do ich napisania stawały się prawdziwe zbrodnie.

Do tej pory nakładem HarperCollins ukazało się 16 tytułów.


Kava ma umiejętność operowania zagrożeniami, które budzą racjonalne i nieracjonalne lęki. - Pensacola News Journal


MATERIAŁY WYDAWNICTWA