#

Amok

Izabela Janiszewska

Już 14 kwietnia kontynuacja świetnie przyjętych "Wrzasku" i "Histerii" i zarazem finał głośnej trylogii kryminalnej Izabeli Janiszewskiej! Czas na Amok!

W trakcie poszukiwań zaginionej policjantki komisarz Bruno Wilczyński daje się wciągnąć w grę, w której nawet najmniejszy błąd może okazać się fatalny w skutkach. Nieuchwytny morderca umiejętnie manipuluje policjantem, sprawiając, że ten stopniowo przestaje nad sobą panować.

Tymczasem reporterka Larysa Luboń usiłuje rozwikłać zagadkową śmierć Lady Di, bezdomnej z Dworca Centralnego. Wszystkie tropy prowadzą ją do szanowanej i zamożnej rodziny Hallerów. Aby dotrzeć do prawdy, dziennikarka będzie musiała wejść w kłębowisko żmij.

Larysa i Bruno zostaną postawieni przed wyborami, które obnażą prawdę o nich samych i na zawsze przypieczętują ich los.

Amok to opowieść o tym, że przeszłość nigdy nie umiera, a najbardziej ściga nas to, przed czym chcemy uciec. To historia, która pokazuje, że ciemność drzemie w każdym człowieku, gotowa się przebudzić, oraz że wszystkie nasze decyzje mają swoje nieubłagane konsekwencje.


Książkę polecają:

Misternie utkana fabuła. Nie mogłam się oderwać. Świetny kryminał, brawo!

Magda Stachula

Luboń i Wilczyński w wirze akcji, Janiszewska w formie - wszystko to sprawia, że Amok czyta się sam!

Robert MałeckiFRAGMENT DO CZYTANIA

WYWIAD

NASZA RECENZJA


O AUTORCE

fot. Zuza Krajewska Warsaw Creatives

Kim jest Izabela Janiszewska?

– dziennikarka prasowa i telewizyjna, przez wiele lat pracowała dla cenionych stacji i magazynów, gdzie przygotowywała reportaże, teksty psychologiczne i rozmowy. Autorka scenariuszy programów reportażowych i talk-show, a także recenzentka scenariuszy filmowych.

Wytrawna słuchaczka, amatorka dobrego kina i niezłomna idealistka, która niczym magnes przyciąga przygody. W swojej twórczości inspiruje się psychologią oraz historiami z życia, które zostawiły w niej emocjonalny ślad. Research do książek wykonuje jak reporterka, odwiedza miejsca, rozmawia z ludźmi i przekopuje się przez archiwa. Prywatnie nieidealna mama dwóch urwisów. W 2020 roku wydała dwie powieści: Wrzask oraz Histerię, z kolei 14 kwietnia 2021 roku będzie mieć miejsce premiera finałowej części trylogii, zatytułowanej Amok.


MATERIAŁY WYDAWNICTWA