#

Dom głosów

Donato Carrisi

Uważaj, tej nocy nie zaśniesz… Ani żadnej następnej.

1. Nie ufaj obcym, tylko mamie i tacie

2. Obcy są zagrożeniem

3. Nigdy nie mów obcym, jak się nazywasz

4. Nie zbliżaj się do obcych, ani nie pozwól, aby oni zbliżyli się do ciebie.

5. Jeśli obcy zawoła cię po imieniu, uciekaj!

Zasady mają cię chronić. A co jeśli zagrożeniem nie są obcy z zewnątrz..? Piekielna podróż po wspomnieniach, w których prawda miesza się z iluzją.

Pietro Gerber jest psychologiem dziecięcym, specjalizującym się w hipnozie – pomaga młodym pacjentom przezwyciężyć traumę i odzyskać wyparte wspomnienia. Pewnego ciemnego zimowego poranka Pietro odbiera telefon od australijskiej psycholog, która opowiada mu o przypadku jej pacjentki... Podczas sesji hipnozy z podświadomości Hanny wyłoniło się wspomnienie o morderstwie, którego ofiarą padł chłopiec o imieniu Ado. Do morderstwa doszło w nieznanym miejscu gdzieś na toskańskiej prowincji, kiedy Hanna była dzieckiem. Czy po latach uda jej się ustalić, gdzie doszło do tragicznych wydarzeń? Pietro Gerber nie spodziewa się, że historia Hanny zaangażuje go osobiście, niebezpiecznie popychając na skraj szaleństwa…


recenzja

przeczytaj fragment

O autorze

Donato Carrisi - włoski fenomen na skalę światową! – Powieści Donato Carrisiego, publikowane już w ponad dwudziestu krajach świata, są jak filmy w 3D – czytelnik jest dokładnie w środku historii, wewnątrz jądra zła. Jego thrillery czyta się z nieodpartą perwersyjną przyjemnością. Potwierdzają to wyniki sprzedaży: ponad 3 miliony sprzedanych egzemplarzy, w tym 800 tysięcy w samych Włoszech. O niebywałym talencie pisarskim Carrisiego świadczą też liczne nagrody i wyróżnienia dla jego powieści kryminalnych − włoskie: Premio Bancarella, Premio Letterario Massarosa, Premio Camaiore di Letteratura Gialla, do tego zwycięstwo w Śródziemnomorskim Festiwalu Kryminału i Powieści Noir oraz francuskie Prix SNCF du polar européen 2010 i Prix des lecteurs du livre de Poche 2011. Dwie ze swoich powieści Donato Carrisi z sukcesem przeniósł na ekran kinowy. Ekranizacja "Dziewczyny we mgle" przyniosła mu statuetkę David di Donatello - włoski odpowiednik Oscara - za debiut reżyserski