#

Gra zaklinacza

Donato Carrisi

Wszystko jest grą.

DZIESIĘĆ LAT PO PREMIERZE BESTSELLEROWEGO ZAKLINACZA DONATO CARRISI POWRACA Z NOWĄ PRZERAŻAJĄCĄ ZAGADKĄ...

PODOBNO ZŁO JEST BANALNE.

ALE O PRZECIWNIKU, Z KTÓRYM PRZYJDZIE SIĘ ZMIERZYĆ MILI VASQUEZ MOŻNA POWIEDZIEĆ WSZYSTKO, LECZ NA PEWNO NIE TO, ŻE JEST BANALNY.

W 2018 ROKU CARRISI OTRZYMAŁ STATUETKĘ DAVID DI DONATELLO ZA NAJLEPSZY DEBIUT REŻYSERSKI, „DZIEWCZYNA WE MGLE”.


Zło zmienia imiona i wygląd, kryje się na granicy światów – rzeczywistego i wirtualnego, w którym spędzamy teraz większą część życia, pozostawiając tam nieusuwalne ślady...

O zmierzchu na posterunku policji odzywa się dzwonek telefonu. Przerażona kobieta z farmy na odludziu błaga o pomoc. Policja ma do przebycia 80 kilometrów, a właśnie rozszalała się burza. Pierwszy patrol dociera na miejsce godzinę później. Zbyt późno.

Ilość krwi nie pozostawia wątpliwości, że doszło do brutalnej zbrodni, choć nie ma zwłok. Na farmie wydarzyło się coś niepokojącego, coś, czego śledczy w żaden sposób nie potrafią wyjaśnić. Ta sprawa jest dla nich niewiarygodną zagadką.

Tylko jedna osoba potrafiłaby odkryć, jaka wiadomość kryje się za aktem zła, którego dopuścił się nieznany sprawca, niestety nie pracuje już w policji. Porzuciła pracę oficera śledczego i nie jest gotowa wracać do strefy mroku... Mimo to wezwana na pomoc Mila Vasquez natychmiast angażuje się w sprawę. A śledztwo wciąga ją o wiele bardziej, niż mogłaby się spodziewać i niżby chciała... Bo Enigma, jak podejrzanego nazwały media, zaplanował wciągnięcie jej w diaboliczną grę, która dopiero się rozpoczyna. A ten, kto ją zaplanował, zawsze jest o jeden krok z przodu.

Czwarty tom serii z detektyw Milą Vasquez:

"Zaklinacz"
"Hipoteza zła"
"W labiryncie"


FRAGMENT DO CZYTANIA

NASZA RECENZJA


O AUTORZE

Donato Carrisi - włoski fenomen na skalę światową!

– Powieści Donato Carrisiego, publikowane już w ponad dwudziestu krajach świata, są jak filmy w 3D – czytelnik jest dokładnie w środku historii, wewnątrz jądra zła. Jego thrillery czyta się z nieodpartą perwersyjną przyjemnością.

Potwierdzają to wyniki sprzedaży: ponad 3 miliony sprzedanych egzemplarzy, w tym 800 tysięcy w samych Włoszech.

O niebywałym talencie pisarskim Carrisiego świadczą też liczne nagrody i wyróżnienia dla jego powieści kryminalnych − włoskie: Premio Bancarella, Premio Letterario Massarosa, Premio Camaiore di Letteratura Gialla, do tego zwycięstwo w Śródziemnomorskim Festiwalu Kryminału i Powieści Noir oraz francuskie Prix SNCF du polar européen 2010 i Prix des lecteurs du livre de Poche 2011.

Dwie ze swoich powieści Donato Carrisi z sukcesem przeniósł na ekran kinowy. Ekranizacja "Dziewczyny we mgle" przyniosła mu statuetkę David di Donatello - włoski odpowiednik Oscara - za debiut reżyserski.

Urodzony 25 marca 1973 roku Donato Carrisi jest scenarzystą, pisarzem i dramatopisarzem. Ukończył wydział prawa ze specjalizacją z kryminologii i behawioryzmu; tematem jego pracy magisterskiej byli – jakżeby inaczej – seryjni mordercy, w szczególności Luigi Chiatti, słynny Potwór z Foligno, zabójca dzieci. W trakcie studiów Carrisi założył grupę teatralną Vivarte, dla której napisał cztery sztuki i dwa musicale. Jako powieściopisarz zadebiutował w 2009 roku kryminałem Zaklinacz. Książka odniosła ogromny sukces komercyjny – ponad dwieście pięćdziesiąt tysięcy egzemplarzy sprzedanych w samych Włoszech, przekłady na dwadzieścia języków, publikacje w dwudziestu trzech krajach. We Francji, dzięki Zaklinaczowi, znalazł się w gronie trzech finalistów prestiżowej nagrody literackiej Prix des lecteurs. W kolejnych latach opublikował dziewięć powieści. Wchodzące w skład nowej serii thrillery – Trybunał dusz, Łowca cieni oraz Władca ciemności – sequel Zaklinacza zatytułowany Hipoteza zła, przeniesioną na ekran Dziewczynę we mgle, W labiryncie, Grę zaklinacza i niewydane jeszcze w Polsce La donna dei fiori di carta i La casa delle voci.

Włoskie kryminały mają swoją specyfikę – są równie bogate w emocje, bardzo różnorodne i często skrajne jak sami Włosi. Wielkimi fanami twórczości Donato Carrisiego są Michael Connelly oraz Ken Follett, którego dwie opinie opublikowane na Twitterze były punktem zwrotnym w karierze Włocha w Stanach:

Sobota na plaży ze świetną książką – raj!

oraz: Zaklinacz Donato Carrisiego – doskonały i BARDZO creepy thriller o seryjnym mordercy.

Donato Carrisiego pokochali również amerykańscy czytelnicy, dla których powieści włoskiego autora stały się prawdziwym must read. Carrisi nie pozostaje Amerykanom dłużny – za jednego ze swoich największych mistrzów uważa Stephena Kinga.


MATERIAŁY WYDAWNICTWA