#

Pokój bez widoku

Grzegorz Gortat

Pokój bez widoku – przejmujący thriller Grzegorza Gortata, którego gęsta, naszpikowana niespodziankami akcja rozgrywa się w ciągu 24 godzin.

Pisarz John M. Godart, urodzony w Polsce jako Jan Michał Godurć, po wieloletnim pobycie w USA wraca do Polski. Opromieniony sławą zdobywcy Pulitzera, wymieniany wśród kandydatów do literackiego Nobla, uchodzi zatem powszechnie za autorytet moralny i sumienie swego pokolenia po obu stronach Atlantyku. Jest wyczekiwany w ojczyźnie niczym bohater narodowy – wszak to ikona współczesnej światowej kultury, symbol polskiego twórcy odnoszącego sukcesy w Ameryce.

W Warszawie pilnie szuka mieszkania, mogącego pomieścić jego ogromną bibliotekę i amerykańskie pamiątki. Po wieczornym telefonie od agenta nieruchomości jedzie z nim pod wskazany adres, by obejrzeć lokum. Loft w opuszczonej fabryce na Pradze wydaje się bowiem idealną lokalizacją. Tam spotka kogoś, kto czeka na niego szczególnie niecierpliwie – i nie wydaje się mieć dobrych zamiarów.

Pokój bez widoku to mroczny, niepokojący thriller.

Kameralna opowieść o grzechach przeszłości, winie, karze i… literaturze. Daje do myślenia!

Wojciech Chmielarz


Pokój bez widoku ukazuje się pod szyldem Gorzkiej Czekolady. Znakomite powieści obyczajowe, komedie czy też kryminały lub thrillery sprawiają, że po książki z serii sięgać mogą różni czytelnicy. A każdy z nich może mieć przekonanie, że znajdzie dla siebie idealną lekturę. Pośród tytułów wydanych w serii wymienić można chociażby powieści kryminalne Nele Neuhaus, thrillery szpiegowskie Nira Hezroniego, powieści detektywistyczne czeskiego pisarza Dominica Dana. Bestsellery wśród tytułów obyczajowych to między innymi Służące Kathryn Stockett czy Córka króla moczarów Karen Dionne.


FRAGMENT DO CZYTANIA

NASZA RECENZJA

WYWIAD


O AUTORZE

Grzegorz Michał Gortat (1957) – pisarz, tłumacz, urodzony w Łodzi, zamieszkały w Warszawie. Pisze zarówno dla młodszego czytelnika, jak i dla dorosłych. Utwory dla młodszych to m.in. seria „Lepiej w to uwierz” (Ewelina i Czarny Ptak, Nie budź mnie jeszcze, Miasteczko Ostatnich Westchnień, Piętnaście kroków), Moje cudowne dzieciństwo w Aleppo (nagroda FENIKSA SPECJALNEGO 2018), Morze. Odpływ. Książki dla młodzieży starszej i dla dorosłych: Patron, Do pierwszej krwi, Słowik Moskiewski, Zła krew, Szczury i wilki, Niekompletność, Mur, Pan Rasmussen. Często nawiązuje do popularnych gatunków (powieść noir, kryminał, powieść grozy), czerpiąc z nich dowolnie i przetwarzając na potrzeby danego utworu. Nagrodzony przez Polskie Towarzystwo Wydawców Książek za powieść Do pierwszej krwi, trzykrotnie wyróżniony w konkursie Polskiej Sekcji IBBY Książka Roku. Fan Kafki i Cormaca McCarthy’ego. Po latach próbuje powrócić do młodzieńczych fascynacji rysunkiem.

Strona oficjalna autora: www.grzegorzgortat.pl


MATERIAŁY WYDAWNICTWA