#
#

tytuł: Rok Szczura

autorka: Marta Guzowska

wydawnictwo: Skarpa Warszawska

premiera: 16 października 2019

ISBN: 9788366195271

Rok Szczura

Marta Guzowska

W świecie post-prawdy nie wiadomo, komu wierzyć. W świecie nadciągającego kryzysu nie wiadomo, z której strony nadejdzie ostateczne zagrożenie. W świecie złudzeń, karmimy się nadzieją, że wszystko może być takie, jak kiedyś. Ale przecież nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki…

Czy przyjaciele, którzy spotykają się po dwudziestu latach niewidzenia, są dla siebie jeszcze przyjaciółmi? Czy dawni kochankowie nadal się kochają? Czy stare morderstwo ma coś wspólnego z tym, które popełniono niedawno? Dwadzieścia lat, to kawał czasu. Pewne rzeczy się zmieniły, inne pozostały takie same. Jak odróżnić te pierwsze od tych drugich?

Podczas ostatniego lata, jakie spędziła razem paczka przyjaciół ze studiów, zamordowana zostaje dziewczyna. Po dwudziestu latach w równie tajemniczych okolicznościach ginie żona jednego z nich. Dowody prowadzą do kręgu antyszczepionkowców. Czy tam ukrywa się morderca? Czy zbrodnia stanowi część bardziej misternego planu…?


PRZECZYTAJ WYWIAD

NASZA RECENZJA


O AUTORCE

Marta Guzowska - polska autorka kryminałów, która otrzymała najwięcej nagród. Za swoją debiutancką powieść nagrodzona Wielkim Kalibrem. Zdobyła główną nagrodę Magazynu Literacko-Kryminalnego "Pocisk" za najlepszy polski kryminał 2017 roku. Uhonorowano ją również nagrodą Czarnego Kapelusza podczas piątej edycji Poznańskiego Festiwalu Kryminałów GRANDA. Od lat udowdnia, że zasłużenie znajduje się w gronie najbardziej lubianych autorek kryminałów.

W pisarskim dorobku ma także opowiadania kryminalne, z których jedno znalazło się w wydanym w 2018 roku zbiorze "Zabójczy pocisk". "Rok szczura" jest jej najnowszą powieścią.


MATERIAŁY WYDAWNICTWA