tytuł: Wołyńska gra
autor: Justyna Białowąs
wydawnictwo: Znak Horyzont
gatunek: kryminał, sensacja, thriller
liczba stron: 608
premiera: 2021-06-30
ISBN: 9788324057528
Ostatnie wpisy:
- Prawda jest okrutniejsza od najbardziej wymyślnej fikcji!
- Nie trzeba od razu skakać na bungee - można sięgnąć po „Dolinę szpiegów”!
- Zakończenie niczym erupcja uśpionego wulkanu!
- Diabli wiedzą…
- Dwa domy, dwa miejsca, ale czy na pewno dwie historie?
- Życie jest teatrem
- Ta historia mnie zahipnotyzowała!
- Idealna książka na gwiazdkowy prezent!
- Wstrząsa, przygniata i pozostawia z krzykiem na ustach!
- Zdecydowanie najlepsza książka Roberta Małeckiego!
Wołyńska gra
Justyna Białowąs
Zbrodnie nie dają o sobie zapomnieć, a nienawiść nigdy się nie kończy. Kogo dziś obchodzi Wołyń? Na pewno nie Jagodę i Olega, którzy słuchali tej historii przez całe dzieciństwo. Dla obojga Wołyń to tylko przeszłość. A przynajmniej tak im się wydawało.Jagoda spędza dnie i noce w warszawskiej korporacji, gdzie walczy z asapami, projektami i romansuje z żonatym kolegą. Oleg kończy swój krótki pobyt w rodzinnych stronach na Ukrainie i planuje kolejny służbowy wyjazd za granicę.
Tymczasem 11 lipca, w rocznicę rzezi wołyńskiej, na warszawskiej Ochocie umiera student, dla którego ta sprawa to coś więcej niż tylko tragedia z dawnych lat. Można by tę śmierć uznać za przypadek, gdyby nie dziwna ukraińska karta do gry, którą znajduje przy nim przyjaciel.
Za sprawą tej karty Jagoda i Oleg nie będą mogli dłużej udawać, że Wołyń ich nie dotyczy.
Ruszają w śmiertelnie niebezpieczną podróż, która zmieni ich życie.
O autorce:
Justyna Białowąs – (ur. 1983) ukończyła amerykanistykę na UMCS i Laboratorium Reportażu na UW. Publikowała swoje opowiadania w magazynach „Wyspa” (2011) i „Akcent” (2011); na ich podstawie powstało słuchowisko „Próba czytania” w reżyserii Marii Brzezińskiej (Polskie Radio Lublin 2011). Pracuje, mieszka i pisze w Warszawie.
Jej dziadkowie cudem przeżyli rzeź wołyńską, widzieli śmierć swoich bliskich i – w konsekwencji – przekazali całej rodzinie swój strach. Pisanie tej książki zmotywowało autorkę do poznania drugiej wersji tej samej historii i przysporzyło wielu polsko-ukraińskich przygód.