#

Złoty Krąg

Małgorzata Sobieszczańska

W małym miasteczku każdy zna twoje grzechy. Pisarka i scenarzystka Małgorzata Sobieszczańska wraca z kryminałem, którego akcja zabiera czytelników do zagubionych w głębi ponurego lasu wiosek i turystycznych miasteczek wyglądających po sezonie na wymarłe. A co, jeśli ta posezonowa cisza jest bardziej niebezpieczna, niż mogłoby się wydawać? „Złoty Krąg” w księgarniach już 14 czerwca.

Dla jednych Krzysztof Garlicki żył jak kloszard, dla innych – jak mnich. Odkąd w lesie nad Zalewem Zegrzyńskim znaleziono jego zwłoki, wszyscy zadają sobie pytanie: po co zabijać człowieka, który sam wypisał się z życia? I czy ta zbrodnia ma coś wspólnego z jego ucieczką z domu przed prawie trzydziestu laty?

Do rozwiązania sprawy zostaje oddelegowana para policjantów z Komendy Stołecznej: January Kostrzewa i Aneta Dragon. On: ułożony mąż i ojciec, tradycjonalista. Ona: singielka, która trafiła do Stołecznej po tym, jak napisała skargę na poprzedniego szefa. Do pomocy zostaje im przydzielona młoda miejscowa policjantka Magda, która w toku śledztwa sporo się dowie o mieszkańcach rodzinnych stron.

Ale żeby dotrzeć do prawdy o lokalnej społeczności, Kostrzewa i Dragon będą musieli najpierw odsunąć na bok wzajemną niechęć i jaskrawe różnice w widzeniu świata.


nasza recenzja

wywiad z autorką

przeczytaj fragment


Małgorzata Sobieszczańska – pisarka, scenarzystka, wykładowczyni scenariopisarstwa w Warszawskiej Szkole Filmowej. Absolwentka Wiedzy o Teatrze w warszawskiej Akademii Teatralnej oraz Studium Scenariuszowego w łódzkiej Szkole Filmowej. Autorka scenariuszy filmów fabularnych (za scenariusz filmu „Zgoda” otrzymała między innymi nagrodę w konkursie Script Pro), seriali, słuchowisk radiowych oraz dramatów. Za swoją pierwszą książkę „Z ostatniej chwili” otrzymała nominację do Wielkiego Kalibru oraz na tym festiwalu nagrodę w kategorii debiut. Książki „Kilka dni lata” oraz „Drugi koniec świata” przez kilka tygodni utrzymywały się na pierwszym miejscu na liście bestsellerów. Zagrała Mewę w filmie „Córki dancingu” Agnieszki Smoczyńskiej. Członkini Związku Zawodowego Scenarzystów Polskich – Gildii Scenarzystów oraz grupy Kobiety Filmu.