Tytuł: Znamię
Autor: Olgierd Hurka
Wydawnictwo: HerperCollins Polska
Liczba stron: 400
Gatunek: kryminałsensacja/thriller
ISBN: 9788327655004
premiera: 05.08.2020
Ostatnie wpisy:
- Prawda jest okrutniejsza od najbardziej wymyślnej fikcji!
- Nie trzeba od razu skakać na bungee - można sięgnąć po „Dolinę szpiegów”!
- Zakończenie niczym erupcja uśpionego wulkanu!
- Diabli wiedzą…
- Dwa domy, dwa miejsca, ale czy na pewno dwie historie?
- Życie jest teatrem
- Ta historia mnie zahipnotyzowała!
- Idealna książka na gwiazdkowy prezent!
- Wstrząsa, przygniata i pozostawia z krzykiem na ustach!
- Zdecydowanie najlepsza książka Roberta Małeckiego!
Znamię
Olgierd Hurka
„Znamię” – trzymający w napięciu kryminał Olgierda Hurki. Autor, wychodząc od zagadkowego zniknięcia partnerki biznesowej głównego bohatera, wprowadza nas w środowisko ludzi gotowych dla pieniędzy i sukcesu zrobić dosłownie wszystko. Fabuła jego powieści jest pretekstem do pokazania skomplikowanych relacji międzyludzkich oraz wpływu wstrząsających przeżyć na psychikę i zachowanie.Joanna Szymalak, prawniczka renomowanej kancelarii, pewnego dnia nie pojawia się w pracy – znika bez śladu. Prowadzone przez policję śledztwo nie daje rezultatów. Tymczasem szef kancelarii, Michał Tumski, odkrywa przekręt mający doprowadzić do wrogiego przejęcia firmy deweloperskiej, której sprawy prowadziła Joanna. Michał wstępuje na wojenną ścieżkę z konkurentem zagrożonej spółki, lecz nie docenia przeciwnika, który z żelazną konsekwencją realizuje swój wielki giełdowy plan. Następuje ciąg fatalnych wydarzeń. Okazuje się, że w pewnych kwestiach prawdopodobnie wszyscy się mylili.
O autorze
Olgierd Hurka urodził się w 1972 roku w Gdańsku. Zamierzał studiować polonistykę, ale w ostatniej chwili wybrał handel zagraniczny na Uniwersytecie Gdańskim. Ponadto ukończył studia MBA na Uniwersytecie w Manchesterze. Od kilkunastu lat mieszka z rodziną w podwarszawskiej wsi na skraju Puszczy Kampinoskiej.
W związku z pracą zawodową wiele tygodni w roku spędza w dalekich podróżach. Lata doświadczeń zbieranych w międzynarodowym środowisku biznesowym w połączeniu z żywą miłością do literatury zaowocowały decyzją, żeby samemu sięgnąć po pióro. Tworzy prowokującą do myślenia prozę, w której akcja stanowi wehikuł dla pogłębiania rysu psychologicznego postaci konfrontowanych z dramatycznymi wydarzeniami.