#

Znamię

Olgierd Hurka

„Znamię” – trzymający w napięciu kryminał Olgierda Hurki. Autor, wychodząc od zagadkowego zniknięcia partnerki biznesowej głównego bohatera, wprowadza nas w środowisko ludzi gotowych dla pieniędzy i sukcesu zrobić dosłownie wszystko. Fabuła jego powieści jest pretekstem do pokazania skomplikowanych relacji międzyludzkich oraz wpływu wstrząsających przeżyć na psychikę i zachowanie.

Joanna Szymalak, prawniczka renomowanej kancelarii, pewnego dnia nie pojawia się w pracy – znika bez śladu. Prowadzone przez policję śledztwo nie daje rezultatów. Tymczasem szef kancelarii, Michał Tumski, odkrywa przekręt mający doprowadzić do wrogiego przejęcia firmy deweloperskiej, której sprawy prowadziła Joanna. Michał wstępuje na wojenną ścieżkę z konkurentem zagrożonej spółki, lecz nie docenia przeciwnika, który z żelazną konsekwencją realizuje swój wielki giełdowy plan. Następuje ciąg fatalnych wydarzeń. Okazuje się, że w pewnych kwestiach prawdopodobnie wszyscy się mylili.


recenzja

wywiad

fragment do czytania


O autorze

Olgierd Hurka urodził się w 1972 roku w Gdańsku. Zamierzał studiować polonistykę, ale w ostatniej chwili wybrał handel zagraniczny na Uniwersytecie Gdańskim. Ponadto ukończył studia MBA na Uniwersytecie w Manchesterze. Od kilkunastu lat mieszka z rodziną w podwarszawskiej wsi na skraju Puszczy Kampinoskiej.

W związku z pracą zawodową wiele tygodni w roku spędza w dalekich podróżach. Lata doświadczeń zbieranych w międzynarodowym środowisku biznesowym w połączeniu z żywą miłością do literatury zaowocowały decyzją, żeby samemu sięgnąć po pióro. Tworzy prowokującą do myślenia prozę, w której akcja stanowi wehikuł dla pogłębiania rysu psychologicznego postaci konfrontowanych z dramatycznymi wydarzeniami.