#

Krew z mojej krwi

Maurizio de Giovanni

Wiosna komisarza Ricciardiego

„Krew z mojej krwi” to drugi po „Łzach pajaca” tom neapolitańskiego cyklu Maurizia de Giovanni.

Druga część cyklu z komisarzem Ricciardim w roli głównej.
Kwiecień 1931 roku, Neapol, niezwykły policjant-arystokrata, któremu zwierzają się zmarli, tym razem na tropie mordercy staruszki, Carmeli Calise, przez mieszkańców dzielnicy nazywanej świętą.

Komisarz o zielonych oczach, razem z nieodłącznym brygadierem Maionem, łamie zmowę milczenia neapolitańczyków i odkrywa podwójne życie ofiary. W trakcie pełnego niesamowitych zwrotów akcji śledztwa wychodzą na jaw ciemne sprawy najbardziej słonecznego miasta Włoch pogrążonego w mroku faszyzmu: długo skrywane tajemnice rodzinne, romanse arystokratek pozbawionych moralnych hamulców i wendety perfidnych mężów.

Neapol budzi się z zimowego snu i cieszy się pierwszymi podmuchami wiosny. Budzą się uczucia i skrywane pasje. A komisarz Ricciardi coraz częściej zastanawia się, jak nawiązać znajomość z sąsiadką z naprzeciwka… Los płata mu okrutnego figla.


NASZA RECENZJA

FRAGMENT DO CZYTANIA


O AUTORZE:

MAURIZIO DE GIOVANNI - urodzony w 1958 roku w Neapolu. Karierę pisarską rozpoczął w 2005 roku, startując w konkursie na najlepszy literacki thriller, organizowanym przez Porsche Italia. Wówczas narodziła się postać komisarza Ricciardiego, rozwiązującego kryminalne zagadki w Neapolu w ponurych czasach dyktatury Mussoliniego. Pierwsze opowiadania szybko przerodziły się w serie powieści, które przyniosły De Giovanniemu rozgłos zarówno we Włoszech, jak i poza granicami kraju. Jego książki były tłumaczone na wiele języków, w tym angielski, hiszpański, kataloński, francuski i niemiecki.