#

Trzy godziny

Anders Roslund / Börge Hellström

Życie od śmierci dzielą zaledwie... TRZY GODZINY.

„Trzy sekundy” Roslunda i i Hellströma podbiły listy bestsellerów na całym świecie. Do sukcesu książki przyczyniła się także premiera hollywoodzkiego filmu nakręconego na jej podstawie, który miał premierę w sierpniu 2018 roku.

„Trzy minuty” również cieszyły się ogromną popularnością i dostarczyły miłośnikom prozy sensacyjnej kolejnej porcji silnych wrażeń.

Teraz czas na sequel – w „Trzech godzinach” agent Piet Hoffman i detektyw Ewert Grens zabiorą nas w samo serce przestępczego półświatka!


Mieli się już nigdy nie spotkać. Komisarz Ewert Grens i Piet Hoffmann, były tajny współpracownik, który dwukrotnie został przez swoich mocodawców pozostawiony na lodzie, a ściśle mówiąc, na pewną śmierć.

Grens dotrzymałby obietnicy i nie kontaktował się z nim, gdyby nie 73 martwych uchodźców znalezionych w kontenerze w sztokholmskim porcie. Na telefonie jednego z nich są odciski palców Hoffmanna, który właśnie przebywa w Afryce Północnej.

Nie mając wyboru, Hoffmann podejmuje się śledztwa. Jest w miejscu, gdzie ludzkie życie nie ma żadnej wartości, więc zdaje sobie sprawę, że znowu się naraża. Nie wie jednak, że naraża również swoich najbliższych. I że o ich życiu lub śmierci zadecydują następne TRZY GODZINY.

Trzy sekundy, a co dopiero trzy minuty, mogą okazać się wiecznością, o ile masz wszystko dokładnie zaplanowane i pod kontrolą. Ale trzy godziny, choć wydaje się, że to nieporównywalnie więcej czasu, to stanowczo za krótko, kiedy nic już nie zależy od ciebie.


FRAGMENT KSIĄŻKI

NASZA RECENZJA


PRZECZYTAJ TEŻ POZOSTAŁE CZĘŚCI SERII:

"Trzy minuty"
"Trzy sekundy"


MEDIA O KSIĄŻKACH

Ci, którzy zastanawiają się, kto zajmie miejsce Stiega Larssona, nie powinni mieć już wątpliwości: Anders Roslund i Börge Hellström.

„The Independent” (o Trzech sekundach)

Cenię realizm, choćby był drastyczny. Szanuję detalicznie przeprowadzony research, nawet jeśli czasami spowalnia on tempo akcji. Potrzebuję merytorycznych opisów, by wsiąknąć w fabularny świat. Jestem wymagającym czytelnikiem, który nie trawi bzdur mających na celu gatunkowo podkolorować niewesołe realia. I do takich odbiorców Anders Roslund i Börge Hellström kierują swój mroczny i brudny cykl o narkobiznesie.

Paulina Stoparek, Zbrodnia w bibliotece (o Trzech sekundach)


Poruszający obraz brudnego fragmentu dzisiejszego świata, w którego istnienie nie wszyscy wierzą.

„New York Journal of Books” (o Trzech minutach)


Powieść akcji, a zarazem świetnie skonstruowany thriller polityczny.

Borås Tidning (o Trzech minutach)

Na szczęście Roslund zapowiada, że duet Hoffmann–Grens pojawi się w jeszcze jednej powieści. Jeśli o mnie chodzi, mogłoby być ich nawet sto!

„BookReporter” (o Trzech godzinach)



O AUTORACH

Szwedzki duet pisarzy, którzy zasłynęli serią powieści kryminalnych odznaczających się wyjątkowym realizmem opisywanych zdarzeń.

Anders Roslund to znany dziennikarz i reporter specjalizujący się w tematyce społecznej i kryminalnej, szef redakcji informacyjnej telewizji publicznej.

Börge Hellström był założycielem organizacji na rzecz zapobiegania przestępczości, zajmującym się problematyką szwedzkiego systemu penitencjarnego. Hellström w przeszłości był uzależniony od narkotyków, a jako dziecko doświadczył molestowania seksualnego.

Wspólnie napisali siedem powieści, przełożonych na kilkanaście języków i sprzedanych w ogromnych nakładach. Zadebiutowali w 2004 roku thrillerem Bestia, który został uznany przez Szwedzką Akademię Literatury za Najlepszą Powieść Roku, podobnie jak opublikowane pięć lat później Trzy sekundy. Za Bestię obaj autorzy otrzymali za nią Szklany Klucz (Glasnyckeln), nagrodę przyznawaną za najlepszą powieść kryminalną z krajów skandynawskich.

Obie powieści zostały sfilmowane; Bestia przez szwedzką telewizję, w ekranizacji tej drugiej, Trzy sekundy, z 2019 roku, wystąpili Joel Kinnaman, Clive Owen, Rosamund Pike, a z polskich aktorów – m.in. Mateusz Kościukiewicz.


MATERIAŁY WYDAWNICTWA